02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » ‘Savaş Hali’ Sivil Tanımıyor
‘Savaş Hali’ Sivil Tanımıyor

‘Savaş Hali’ Sivil Tanımıyor

Şırnak’ın sokağa çıkma yasağı uygulanan Cizre İlçesi’nde çatışmalar sırasında  Mehmet Kaplan ile Mehmet Rıdvan Kaymaz isimli iki sivil kurşunların isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Yenimahalle’de ise polis aracına roketli saldırı düzenlendi.2  polis şehit oldu.

Şırnak’ın Silopi İlçesi ile birlikte 14 Aralık’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre’de çatışmalar sürüyor.  İlçede operasyonların yoğunlaştığı Cudi ve Sur mahallelerinde güvenlik güçleriyle PKK’lılar arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Bölgede sık sık silah ve patlama sesleri duyuldu.

Evinin önünde kurşun isabet etti

Sur Mahallesi’nde 35 yaşındaki 3 çocuk babası Mehmet Kaplan, evinin önünde kurşun isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti..

Hayvanlarına yem vermek için çıktı, başından vuruldu

Cudi Mahallesi’nde oturan ve evinden dün hayvanlarına ot vermek için çıkan 36 yaşındaki Mehmet Rıdvan Kaymaz’dan haber alamayan yakınları aramaya çıktı. Kaymaz, mahallenin dışında hayvanların yanında başından silahla vurularak öldürülmüş halde bulundu. Kaplan’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis aracına roketli saldırı: 2 şehit, 5 yaralı

Öte yandan Şırnak’ın Yenimahalle ilçesinde ise polis aracı geçerken roketatarlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda 2 polis şehit olurken, 5 polis de yaralandı.