07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Para İle Avutulan Bir Hayatın Son Virajı
Para İle Avutulan Bir Hayatın Son Virajı

Para İle Avutulan Bir Hayatın Son Virajı

Beşiktaş’ta alkollü araç kullanarak bir polisin göz göre göre ölümüne neden olan yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin hep olaylarıyla gündeme geldi.  Magazin sayfalarıyla birlikte  3. sayfa haberlerine konu olan Rüzgar Çetin’in geçmişte kalan  olayları saymakla bitmiyor.

İşte Rüzgar Çetin’in içinde olduğu olaylar

Caddede hız rekoru kırıp, araçları tekmeledi

2008 yılında Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar ile Deniz Akel’in oğlu Ediz Utkucan önce son model otomobilleriyle caddede hız rekoru kırdılar. Sonra üstü açık otomobillerini parkedip, cadde üzerindeki otomobilleri tekmelediler. Bununla yetinmeyip caddeden geçen otomobillerin şoförlerine el hareketi yaptılar. Daha sonra sokak ortasında break dance yapan ikili diğer arkadaşlarıyla birlikte polis gelmeden üstü açık otomobillerine binip yine son hızla olay yerinden uzaklaştılar.O anlar Star tv kameralarına yakalanmıştı.

ruzg3

-Arkadaşının Kafasında Bardak Kırdı

2008 yılında Rüzgar Çetin, Anjelique’de aynı masayı paylaştığı Aycan Cevahir’in kafasında içki bardağı kırdı. Çıkan kargaşada Cevahir’in burnu kırıldı.

-Evinin balkonundan havaya ateş açtı, gözaltına alındı

2012 yılında Beyoğlu’ndaki evinin balkonundan havaya ateş ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.
Evde, kurusıkı tabanca, bu tabancaya ait mermiler, gaz tüpü ve boş mermi kovanları bulundu. Çetin, emniyetteki ifadesinde “Havaya ateş açtığım iddiaları doğru değildir” dedi.  “Meskun mahalde havaya ateş açmak” suçundan işlem yapılan Çetin, karakoldaki sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

– Rüzgar Çetin bu sefer komşularını darp ettiği iddiasıyla gündemde

Yine 2012 yılında babasına ait Beyoğlu’ndaki Plato Film şirketinde kardeşleriyle birlikte sabaha karşı yüksek sesle müzik dinledikleri için komşuları tarafından uyarılan Rüzgar Çetin bu sefer de komşuları ile kavga etti. İş yeri çalışanlarının da katılmasıyla büyüyen kavgayı polisler zor ayırdı. Komşuları Onur Karaca, Rüzgar ve kardeşlerinden şikayetçi oldu. Soruşturma sonunda savcılık, Rüzgar Çetin ve kardeşleri hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan 5 yıla kadar hapis istedi.

-Gece kulübünde muşta ile kavga

Rüzgar Çetin 2013 yılında Propaganda adlı kulüpte, kendi grubundan bir arkadaşıyla kavga etti. Kulübün içerisinde arkadaşıyla yumruklaşan Rüzgar görevliler tarafından dışarı çıkarıldı. Öfkesini yenemeyen Rüzgar Çetin’in “Seni öldüreceğim” dediği iddia edilmiş, kavga dışarıda da devam ederken kimse ayıramamıştı. Kavga sırasında Rüzgar Çetin’in sağ elinde muşta vardı. Kanlı kavga gazetecilerin araya girmesiyle sona ermişti.

rüzgarkavga

 -Gece Kulübü Bastı

Rüzgâr Çetin 2010 yılında , babasının 7 ay önce tahliye davası açtığı kiracısının işlettiği gece kulübünü bastı.
Sinan Çetin, İstanbul Beyoğlu Asmalımescit’te sahibi olduğu binayı, 4 yıl önce Celal Edebali’ye kiraya verdi. Celal Edebali de buraya “Tünel 23” adlı bir eğlence kulübü açtı. Ancak Sinan Çetin, kiracısına 7 ay önce tahliye davası açtı.  Dava sürerken ünlü yönetmenin oğlu Rüzgâr Çetin, geçtiğimiz hafta gece kulübüne giderek masa ve sandalyeleri dağıttı. Çetin’in “Ben Sinan Çetin’in oğluyum; burayı boşaltın” diye bağırd.. İşletme Müdürü Sadık Çiçek ise olay nedeniyle Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikâyette bulundu.

“Emekçi, cahil yobazlar”

Rüzgar Çetin, 2014 yılında Emek Sineması’nın yıkılmaması için günlerce eylem yapan Erkan Can’dan Nurgül Yeşilçay’a kadar birçok ünlü isme “Cahil yobazlar” demişti. Sinema’nın yerine yapılan binanın fotoğrafını Instagram’da paylaşan Rüzgar altına; “Tarihi Emek Sineması satılmasın, aman yapılmasın, bir şey istemiyoruz” diye bağıran, miting yapan bütün cahil yobazlara soruyorum; bu bina simsiyahtı, içeride çöp kokan koltuklarıyla iki film birden oynuyordu. Öyle mi kalsaydı? Şimdiden daha güzel olmuş bile… Açılışını heyecan ve mutlulukla bekliyorum. Bir şeyler yapmaya engel olan bütün topluluklara da buradan selam söylüyorum…” notunu düşmüştü.

Rüzgar Çetin’in o polis memurunun ölümüne neden olduğu kazanın yaşandığı yol ile ilgili “trafik sorununu çözeceğine ilişkin bir de twit attığı ortaya açıktı. İşte o paylaşımı;

rüzgar

-Bunlar da Rüzgar Çetin’İn trafik suçu dosyası;

2 kez alkollü olduğu için ehliyetine el konuldu

Rüzgar Çetin’İn “alkollü araç kullanmak” suçundan ehliyetine 2 kez el konuldu. 13 Temmuz 2006 tarihinde alkollü araç kullanırken yakalanan Rüzgar Çetin’in ehliyetine el konuldu. Ehliyetini 6 ay sonra geri alan Çetin 9 Ağustos 2007 tarihinde ikinci kez alkollü olarak direksiyon başında yakalandı. Rüzgar Çetin ehliyetini bu kez 730 gün sonra geri alabildi.

Ehliyetini bu sefer 2018’e kadar alamayacak

5 yıl alkollü araç kullanmadığı için sicili temizlenen Rüzgar Çetin’in bu kazada da alkollü yakalandığı için ehliyetine 6 ay süreyle el konulacak. Rüzgar Çetin’in alkolmetreyi üflemeyi reddettiği için 2 yıl, 100 ceza puanını doldurduğu için 8 ay olmak üzere toplam 2 yıl 8 ay ehliyetine el konuldu Rüzgar Çetin 28 Eylül 2018’e kadar ehliyetini geri alamayacak.