07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Öğrencilerin Sütüne Bile Göz Diktiler
Öğrencilerin Sütüne Bile Göz Diktiler

Öğrencilerin Sütüne Bile Göz Diktiler

Adana’da bir ilköğretim okulunda öğrenciler için dağıtılan sütlerin öğretmenler odasında, yoğurt ve sütlaç yapıldığı, öğretmenlerle müdüre dağıtıldığı ortay açıktı.gili soruşturma açtı.

Merkez Sarıçam İlçesi’ndeki bir okulda çocukları okuyan bazı veliler, çocuklarına ücretsiz verilen okul sütünün dağıtılmadığını fark etti. Veliler yaptıkları araştırmada günlük dağıtımı yapılması gereken sütlerin koliler halinde öğretmenler odasına götürülerek, hizmetliler tarafından okul müdürü ve yardımcılarına yoğurt ve sütlaç yapıldığını öğrendi.

Çocukların sütlerine göz dikenler görüntülendi

Bunun üzerine bir veli, sütlerin hizmetliler tarafından öğretmenler odasına götürülmesi, kutularından tencerenin içine boşaltmasını ve yoğurt mayalanmasını cep telefonuyla görüntüleyerek okul yönetiminden şikayetçi oldu.

Bazı sınıflara neredeyse hiç süt dağıtımı yapılmadığı iddia edilirken, 19 Mayıs günü okulda yapılan kermeste, parayla satılan sıkma ve böreklerin içine konan peynirlerin de bu sütlerden yapıldığı iddia edildi..

Okul müdürü: Kalan sütler değerlendirildi

Okul Müdürü, suçlamaları kabul etmeyerek soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Coşkun, yoğurtların öğrencilerin içmediği sütlerden yapıldığını, kalan sütlerin hizmetliler tarafından sınıflarda alınıp değerlendirildiğini söyledi.