07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “MHP’nin İtibar ve Saygınlığına Leke Sürüldü”
“MHP’nin İtibar ve Saygınlığına Leke Sürüldü”

“MHP’nin İtibar ve Saygınlığına Leke Sürüldü”

MHP’deki kongre krizi bugün 5 başkan adayını ve destekçilerinin kongre salonu önündeki gövde gösterisi ile zirveye çıktı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhalefetin direnişine twitter’dan cevap verdi. Bahçeli “Milliyetçi Hareket Partisi’nin itibar ve saygınlığına bugün leke sürülmüştür.” dedi.

İşte Devlet Bahçeli’nin parti içi muhalefete yönelik tehdit dolu o paylaşımları;

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin itibar ve saygınlığına bugün leke sürülmüştür.”

-Milliyetçi Hareket Partisi 8-9 Şubat 1969 tarihinden buyana, yani tam 47 yıldır birçok badire ve belayı inanç ve mücadele azmiyle eritti. 47 yıldır nice tehlike, nice tehdit, nice oyun kutlu davamızın sinesine çarpıp dağıldı. Şundan eminim, bundan sonra da farklı olmayacaktır. Ne var ki, bugün Ankara’da yaşananlar şerefli mazimizin hiçbir döneminde görülmeyen çirkinlik, hiçbir zaman rastlanmayan rezilliktir.Tertemiz vicdanlı arkadaşlarımı dışarıda tutuyor ve diyorum ki, Milliyetçi Hareket Partisi’nin itibar ve saygınlığına bugün leke sürülmüştür.

“Ahlaksız bir tertip”

-Hukuki süreç sabır ve samimiyetle beklenmeden partimizi ayağa düşürme gayretleri tam bir yüz karasıdır ve de unutulmayacak,affedilmeyecektir. Türklüğün davasını sokakta veya tarlada kurultay yapmaya kadar sürükleme teşebbüsü ahlaksız bir tertip, şiddetli bir operasyondur.
Tomaların önüne dikilip barikatlara tutunarak poz verenlerin partimizin geleceğinde söz ve yetki sahibi olması hayal ötesi bir durumdur.İrade ve kararın sahibi her şeyden önce Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in aziz mensuplarıdır. Bunun aksine hiç kimse rol çalmaya kalkışmamalıdır.

“Bedeli her ne ise, sonu nereye varıyorsa gereğini yapılacaktır”

-Ankara’da meddahlara taş çıkartarak sanal hedef ve heyecanların peşinde koşanların Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in prestijiyle oynadığı açıktır.Olağanüstü Kurultay bahanesiyle delegelerimizi toplayıp korsan gösteri ve yasa dışı eylem yapan malum isimler haddi ve çizmeyi aşmıştır.Bugünkü tabloya sebep olanlardan Ülkücü vicdan elbette hesap soracak, bedeli her ne ise, sonu nereye varıyorsa gereğini yapacaktır.

Bahçeli de medyayı suçladı

-Yalanı, iftirayı kendisine rehber edenlerin şühedanın emaneti Milliyetçi Hareket Partisi’ni şovuna alet etmesi karşılıksız bırakılmayacaktır.Bugün olanlar milattır ve keskin bir kırılmanın ilanıdır. Bizim ne vazgeçecek partimiz ne de vaziyeti kurtaracak halimiz vardır.Kara kalemli medya desteği, Panama merkezli tacirlerin tahrik ve desteği, okyanus ötesi komploları şehit yadigarı çatımızı çökertemeyecektir.El mi yaman, bey mi yaman herkes görecek, asaletimizden dolayı suskun kalışımızı yanlışa yoranlar yakında tel tel dağılıp gideceklerdir.