07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Koalisyon Olsaydı AKP Diye Bir Parti Kalmazdı”
“Koalisyon Olsaydı AKP Diye Bir Parti Kalmazdı”

“Koalisyon Olsaydı AKP Diye Bir Parti Kalmazdı”

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında eski CHP Genel Başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal’ın Erdoğan’dan Meclis Başkanlığı’nı istediğini söyledi. Gökçek, “Eğer kendisi başkan olsaydı, Cumhuriyet Halk Partisi AK Parti ile koalisyon kursaydı şu an AK Parti diye bir parti kalmayacaktı.” dedi. Deniz Baykal ise Gökçek’in iddialarını “hezeyan” olarak değerlendirdi ve Erdoğan’In cevap vermesini istedi.

A Haber’de yayınlanan Kadraj programına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sunucunun “Deniz Baykal 7 Haziran’da uzlaşma olsaydı, 15 Temmuz olmazdı diye bir açıklama yaptı. Ne demek istedi/” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Baykal’ın demeçlerine hayret ediyorum”

“Sayın Baykal’ı severim. O da beni sever. Açık söylüyorum sayın Baykal ile sayın Kılıçdaroğlu’nu yan yana getirip bir teraziye koyduğunuz zaman Baykal ağır basar. Bunu her zaman söylemişimdir gene söylerim. Fakat son günlerde sayın Baykal’ın demeçlerine hayret ediyorum ve bunları neden verdiğini anlamakta da müşkilat çekiyorum.”

“Koalisyon olsaydı AK Parti diye bir parti kalmayacaktı”

“Sayın Baykal’ı biri nasıl sıkıştırdı bunu öğrenmek istiyorum. Öğrenemedim daha. Bu konuda kesin kanaatim var. Yalnız şu var 7 Haziran’da uzlaşma olmasa darbe olmazdı, ihtiyacımız olan uzlaşma diyor. Ben şunu biliyorum. Sayın Baykal, belki de ilk defa duyacak Türkiye sayın Baykal, sayın Cumhurbaşkanımızdan gidip Meclis Başkanlığı’nı istemişti. Bunu gayet iyi biliyorum. Sayın Cumhurbaşkanı da bunu vermedi. bu da kamuoyuhna intikal etmedi. Anlıyorum ki Baykal şimdi onun intikamını alıyor. Kendisi başkan olsa bu işler hallolacaktı. Eğer kendisi başkan olsaydı, Cumhuriyet Halk Partisi AK Parti ile koalisyon kursaydı şu an AK Parti diye bir parti kalmayacaktı.”

İşte o anlar;

Gökçek’in açıklamasını Baykal “hezeyan olarak değerlendirdi, “cevap vermesi gereken Cumhurbaşkanıdır” dedi.

“Bu hezeyana cevap vermesi gereken Cumhurbaşkanıdır”

“Bu iddiaya cevap vermesi gereken artık bizzat Sayın Cumhurbaşkanıdır. Kurgulanan yalanlarla iftiralarla siyaset yapma alışkanlığından artık ülkemizi kurtarmak zorundayız. Demokrasi algı operasyonlarıyla değil, halkın doğru bilgileri, gerçekleri öğrenebilmesi ile işler. Ayrıca, siyaset adamları arasındaki ikili görüşmelerin böyle iftiralara maruz bırakılması, buna hoşgörü gösterilmesi ne yazık ki çok muhtaç olduğumuz bir siyasal diyalog zemininin oluşmasını da engelleyecektir. Ankara Belediye Başkanı’nın bu son hezeyanına cevap vermesi gereken artık bizzat Sayın Cumhurbaşkanıdır. ”

Gökçek: Beni fazla konuşturmayın

Melih Gökçek, Baykal’ın bu açıklamasına Twitter üzerinden yanıt verdi. Gökçek, “Sayın Baykal… Melih Gökçek yalan söylemez… Beni fazla konuşturmayın… Hezeyan sözünü size iade ediyorum” dedi.