07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kız Öğrenci Yurdunda Yangın
Kız Öğrenci Yurdunda Yangın

Kız Öğrenci Yurdunda Yangın

Adana’nın Aladağ ilçesindeki kız öğrenci yurdundaki yangında 11 öğrenci, 1 bakıcı hayatını kaybetti. 22 öğrenci ise yaralandı. Ortaokul öğrencilerinin kaldığı öğrenilen yurtta, alt katta bulunan öğrencilerin birçoğunun kurtulduğu, üst katlara çıkan öğrencilerin ise hayatını kaybettiği anlaşıldı. Gelen son dakika açıklamasına göre AB Bakanı Ömer Çelik hayatını kaybedenlerin sayısını 13 olarak duyurdu

Bugün akşam saatlerinde Aladağ İlçesi Sinanpaşa mahallesinde bulunan ve çevre köylerde oturan ailelerin orta okul ve lise dengi okullarda öğrenim gören kız çocuklarının kaldığı yurtta yangın çıktı.

Süleymancı tarikatına ait Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği’ne yurdunda ortaokul öğrencileri de kalıyordu. MEB yönetmeliğine göre ortaokul ve ilkokul öğrencileri için yurt açma yetkisi sadece Milli Eğitim Bakanlığı’na ait

yangin

Henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Alevler bir anda binayı sararken içeride bulunan öğrenciler korku içerisinde camlardan atlayarak canlarını kurtardı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ve ambulanslar sevk edildi. Ekipleri söndürme çalışmalarını sürdürürken, 3 kız öğrenciye ulaşılamadı.

Yangına ilişkin açıklama yapan Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, mahsur kalan öğrencilere yönelik çeşitli söylentiler olduğu ancak mahsur kaldığı iddia edilen 3 öğrencinin varlığından emin olmadıklarını söyledi.