07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kısa Mesaj Servisini RedHack Ele Geçirdi
Kısa Mesaj Servisini RedHack Ele Geçirdi

Kısa Mesaj Servisini RedHack Ele Geçirdi

Çanakkale Belediyesi’nin kısa mesaj servisi RedHack tarafından ele geçirildi. Hacker grubu kent sakinlerine mesaj gönderdi;ildi.”Bu oyunda ne darbecilerin, ne de diktatörlerin yanında olmak zorunda değilsin”.

Çanakkale Belediyesi’nin vatandaşlara duyuru için kullandığı kısa mesaj servisi, RedHack tarafından ele geçirildi. Kentte yaşayan yurttaşlara birer SMS gönderen RedHack, Çanakkale Belediye Başkanı’na da Twitter üzerinden, “Amca sen iyi bir insana benziyorsun önceki ziyaretimiz kişisel bir problem değil, mesaj atma hakkımızı kullandık” diye yazdı.

“Bu oyunda ne darbecilerin, ne de diktatörlerin yanında olmak zorunda değilsin”

RedHack’in mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Ezilen, fedakar, cefakar halkımıza, günlerdir bir oyun oynanıyor. Bu oyunda ne darbecilerin, ne de diktatörlerin yanında olmak zorunda değilsin. Madem sonsuza kadar yasamayacaksın, o vakit bir avuç zengin asalağın çıkarları için de yasamamalısın. Bu hayat senin, bu hayat hepimizin! Kendinin farkına var, neden yasadığını sorgula. Bunu hak etmiyorsun! Biz köle değiliz! Onlar da efendi değil! Biz Halkız ve Halklar asla boyun eğmez #RedHacak (Kızıl Hackerlar)”