07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kira Parası için Ensar’a Sahip Çıktı
Kira Parası için Ensar’a Sahip Çıktı

Kira Parası için Ensar’a Sahip Çıktı

 Kuzguncuk Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi Vakfı Başkanı Edvard Ayvazyan, Ensar Vakfı’ya ilgili devam eden tartışmalara ilişkin Agos Gazetesi’ne açıklama yaptı. Konunun kendilerini ilgilendirmediğini söyleyen Ayvazyan, “Bir kişinin yaptığı şey yüzünden Vakıf genel olarak sorumlu tutulamaz” dedi…Vakfa ait 2000 yılında öğrencisi olmadığı gerekçesiyle kapanan Üsküdar’daki Nersesyan Yermonyan Okulu binası, Üsküdar Belediyesi’ne kiralanmış, onlar da binayı Ensar Vakfı’na tahsis etmişti.

Agos’un haberine göre, Üsküdar İcadiye Mahallesi’ndeki Nersesyan Yermonyan Okulu’nun binasına Ensar Vakfı tabelası asıldı. Karaman’da Ensar Vakfı’yla ilgili devam eden taciz ve tecavüz iddialarının ardından okul binasını Ensar Vakfı’nın kullanması tepkilere neden oldu.

“Bir kişinin yaptığı şey yüzünden Vakıf genel olarak sorumlu tutulamaz”

Kuzguncuk Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi Vakfı Başkanı Edvard Ayvazyan Agos Gazetesi’ne konuyla ilgili bir açıklama yaptı;

-Bizim kiracımız ve muhatabımız Üsküdar Belediyesi’dir. Kiraladığımız gün, Ensar Vakfı gelseydi onlara da kiralardık. Bir kişinin yaptığı şey yüzünden Vakıf genel olarak sorumlu tutulamaz. Orası artık bir okul binası değil. Bir iş hanı gibi düşünmek gerekiyor. Belediye ile aylık 25 bin TL kira karşılığında anlaştık. Sözleşme yaptık. Onarım masraflarını da kendileri karşıladı.

“Ensar Vakfı da gelse onlara kiralardık”

-Bütün kiralama sürecinden Patrikhane’nin ve toplumun önde gelenlerinin bilgisi oldu. Kullanım, Üsküdar Belediyesi’nin yetkisindedir. Bize yurt yapılacağı söylenmişti. Kiraladığımız gün, Ensar Vakfı gelseydi onlara da kiralardık. Bir kişinin yaptığı şey yüzünden Vakıf genel olarak sorumlu tutulamaz. Bizim bu tür siyasi tartışmalarla ilgimiz yok. Hangi parti olursa olsun eşit mesafedeyiz.