07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “İn Lan Arabadan!”

“İn Lan Arabadan!”

İstanbul Avcılar’da metrobüse köpeğiyle binmek isteyen bir kadın güvenlik görevlilerinin ve çevredekilerin saldırısına uğradı. Feci şekilde dövülen kadın baygınlı geçirdi. O anlar güvenlik kameralarına da yansıdı.

İstanbul’da bir kadın köpeğiyle birlikte metrobüse binmek isteyince, güvenlik görevlileri ve çevredekilerin saldırısına uğradı.

“Köpeğim ve ben günlerdir kendimize gelmeye çalışıyoruz” diyen genç kadının darp edildiği görüntüler, güvenlik kameralarına da yansıdı.

İşte o anlar;

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde genç kadının, aralarında İBB güvenlik görevlilerinin de bulunduğu saldırganlar tarafından darp edildiği ve ardından da bayıldığı görülüyor.

Vehaber.org sitesine konuşan genç kadın olayı şöyle anlattı:

“İBB yönetmeliğini okudum, ‘amirim izin vermiyor’ dediler”

“O gün yaşadığım resmen cehennemin ta kendisiydi. Ben o gün, Avcılar merkez durağından köpeğim Fındık’la metrobüse binmeye çalıştım. Güvenlikçi bana binemeyeceğimi söyledi, ben ibb.gov.tr sitesinde yer alan açıklamayı gösterdiğimde ise bana amirinin izin vermediğini ve bu yüzden almayacağını söyledi. Ben sözlü uyarılarına aldırmadan, metrobüse doğru ilerleyip bindim.

“İn lan arabadan !”

Ve sonrasında çoğalarak 3 kişi olup “İn lan arabadan” şeklinde söylemlerle beni indirmeye çalıştılar. Halkı da gaza getirip, üstüme yürümeye başladılar ve köpeğimi tekmeyle aşağı attılar. Ben köpeğimin peşinden koştum, hayvan tir tir titriyordu kucağıma alıp koşarak dışarı çıkmaya başladım.

Turnikelerin orada, kolumdan tutup 3 kişi bana vurmaya başladı. Düşüp baygınlık geçirdim. Daha sonra annem gelip beni ayıltmaya çalışmış. Annem epilepsi hastası, iyi ki orada ona bir şey olmadı. Köpeğim ve ben günlerdir kendimize gelmeye çalışıyoruz. Sizlerin de yardımıyla, adalet yerini bulacaktır.”