07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İmdat polis !
İmdat polis !

İmdat polis !

İstanbul Sultangazi’de iki polis, meslektaşlarını ”MİT, rüşvet alan 200 polisi tutuklayacak” diye hayali bir operasyonla korkuttu. Dolandırıcı polisler “50 bin lira verin sizi operasyon dışında tutalım” dedi. İşin garip tarafı ise mağdur polisler inandı..İşte akıllara durgunluk veren o dolandırıcılığın hikayesi…

İstanbul Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli A.B. ve olay yeri inceleme ve kimlik tespit grup amirliğinde görevli A.E. isimli polis memurları; MİT’in operasyon yapacağını, bu operasyon kapsamında rüşvet, irtikap, yağma ve fuhuş suçlarından 200 polis memurunun gözaltına alınacağı dedikodusu çıkardı.

100 bin lira istadiler 50 bin liraya anlaştılar

Sabah gazetesinden Dilek Yaman’ın haberine göre, ilçede görevli M.K. ve R.G. isimli memurlarını, MİT’in yapacağı soruşturma kapsamında gözaltına alınacaklarına inandıran iki polis, M.A. isimli arkadaşlarını da MİT görevlisi diye tanıtıp soruşturma dışına alınmaları karşılığında önce 100 bin lira istedi.Yapılan pazarlık sonrası taraflar adam başı 50 bin lira karşılığında anlaşmaya vardı.

Dolandırıcı polisler suçüstü yakalandı

Haberde konunun nasıl Asayiş şube müdürlüğü’ne intikal ettiği yazılmadı. Ancak Asayiş polisi mağdur polislerle irtibata geçti. Seri numaraları önceden alınmış paralar, şüphelilere verilmek üzere mağdur iki polise teslim edildi. Buluşma yeri olan Sultangazi’deki bir kafede tertibat alan asayiş polisi, A.B. ve A.E. isimli polis memurlarına parayı teslim aldıkları sırada suçüstü yaptı.Operasyon ve para alışverişi kameralara da alındı.

Dolandırıcı polisler ve MİT’çi diye tanıttıkları arkadaşları gözaltına alındı

Savunmalarında suçlamaları reddeden iki polis hakkında “Nitelikli dolandırıcılık suçuna teşebbüs” kapsamında Memur Suçları Savcılığı’nca iddianame düzenlendi. İddianamede, iki polis memuru ve onlara eylemlerinde yardım ettiği anlaşılan MİT görevlisi olarak tanıttıkları arkadaşları M.A.,önümüzdeki günlerde Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.