07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Erdoğan’ın Müdürü
Erdoğan’ın Müdürü

Erdoğan’ın Müdürü

Burdur’da kadınlarla ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımda  “Süslenen kadın erkekle zina yapmış gibidir” diyerek tepkilere neden olan ve CHP’nin görevden alınması için imza kampanyası başlattığı İl Milli Eğitim Müdür vekili Mahmut Bayram, Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile asaleten Milli Eğitim Müdürü yapıldı.

Burdur İl Milli Eğitim Müdür vekili Mahmut Bayram’ın Facebook’taki kişisel hesabından 2 Haziran 2014 tarihinde başı örtülü bir kadın resmi üzerinde ‘Bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış gibidir (Hadis-i Şerif, Tirmizi/111)’ yazılı paylaşımı tepkilere neden olmuştu. Konu CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker tarafından 21 Eylül’de gündeme getirilmiş ve Mahmut Bayram’ın görevden alınması istenmişti.

İşte o paylaşım;

22

CHP’nin görevden alınması için imza kampanyası başlattığı Müdür Bayram, bir süredir vekaleten yürüttüğü göreve 14 Ekim 2016’da asaleten atandı. Atama kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzalı Resmi Gazetedeki atama kararında şu ifade yer aldı:

“Açık bulunan 1’inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Mahmut Bayram’ın atanması, 657 sayılı Kanunun 76’ncı maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür. Bu kararı Milli Eğitim Bakanı yürütür.”

İşte Tayyip Erdoğan imzalı o karar;

cuzccfsxyaayo0x