07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Ensar’ın Kardeş Kuruluşu TÜRGEV’den Seslendi
Ensar’ın Kardeş Kuruluşu TÜRGEV’den Seslendi

Ensar’ın Kardeş Kuruluşu TÜRGEV’den Seslendi

Tayyip Erdoğan Karaman’da çocuk tecavüzleri’yle gündeme Ensar Vakfı’nın kardeş kuruluşu ve oğlu Bilal’in yöneticisi olduğu TÜRGEV’in 20. kuruluş yıldönümünde meydan okudu…”İdealimizdeki gençliği yetiştireceğiz” diyen Erdoğan,”sizden rahatsız olanları daha da rahatsız edin” dedi.

İşte Tayyip Erdoğan’In TÜRGEV’deki konuşmasından başlıklar;

“Rahatsız olanları daha da rahatsız edin”

“Bu 20 yıl başarılar yanında çok zorlu mücadelelere de sahne oldu. Özellikle paralel ihanet çetesi TÜRGEV’e yönelik her türlü yalan, iftira ve saldırının kaynağı haline geldi. Bu saldırılarının dorukta olduğu günlerde 2014 yılı ramazan ayında şöyle demiştim: daha çok çalışın daha çok üretin ve sizden rahatsız olanlar daha da rahatsız edin demiştim. O kadar rahatsız oldular ki kimileri bu ülkeden kaçtı kimileri de adalet karşısında hesap veriyor. Sizler nur akan olukların temsilcilerisiniz. 20 yıldır olduğu gibi desteğim duam ve teşvikim sizlerle birlikte olmaya devam edecek. Dava taşını gediğine koyacağınız güne kadar mücadelenizi sürdüreceğinize inanıyorum.

“Kime havale ettiysek zarar gördük”

“Son üç yıldır art arda gelen hadiseler bizler için çok önemli dersler oldu. Kendi meselelerimizi kendimiz çözmek zorundayız. İster öğrenci yurdu ister savunma sanayii olsun hiç fark etmiyor hepsinde de iş dönüp dolaşıp aynı yere çıkıyor. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz başka çaremiz yok. İdealimizdeki gençliği mi yetiştirmek istiyoruz aileden başlayarak kendi müesseselerimizi kurup geliştirmemiz gerekiyor. Geçmişte hangi sorunu kime havale ettiysek zarar gördük.

“Okul müfredatında yoğunlaşacağız”

“Ahlakta örnek bir gençlik inşallah Türgev’in yetiştirdiği yurtlarında kalan gençler olacak. İbadetinde inanıyorum ki taviz vermeyen bir gençlik olacak. Bunlar da çok çok önemli. Muamelatta sağlam bir gençlik olacak. Gençler inanın bunu başardığınız başardığımız anda sizden de çok farklı bir nesil tevaruz edecektir. Bunun için yeni dönemi okul yapmaktan ziyade, Milli Eğitim Bakanı ile de konuştum. Okul müfredatında yoğunlaşılması olarak karar erdik.

“Zürriyetimizi arttıracağız”

Vakıf hizmeti, nefsi tatmin etme değil, nefsi terbiye etme yeridir. Vakıf hizmeti dünyaya değil ukbaya yapılan yatırımdır. Bu çerçevede TÜRGEV gibi çalışacak olan daha pek çok kuruma ihtiyacımız var. Çünkü önümüzde 79 milyonluk bir Türkiye ile birlikte medeniyet ve tarih ortaklığı içinde olduğumuz milyarlarca insan bulunuyor. Ve açık söylüyorum, zürriyetimizi arttıracağız, neslimizi çoğaltacağız diyorum. Nüfus planlamasıymış, doğum kontrolüymüş, hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayışın içinde olamaz. Rabbim ne diyorsa, sevgili Peygamberimiz ne diyorsa biz o yolda gideceğiz.”