07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Ensar’a Kuzu, LGBTİ’ye Kurt
Ensar’a Kuzu, LGBTİ’ye Kurt

Ensar’a Kuzu, LGBTİ’ye Kurt

Alperen Ocakları’Nın ardından İstanbul’da düzenlenmesi planlanan LGBTİ’nin Onur Yürüyüşüne bir tepki de BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’den geldi. Destici LGBT yürüyüşü için, “Gitsinler yürüyüşü nerede yapacaklarsa yapsınlar, benim memleketimde yapamazlar. Benim memleketim bir sapıklar ülkesi gibi gösterilemez” dedi.

Düzce’de BBP’nin iftar yemeğinde konuşan Destici’nin açıklaması şöyle;

“Ramazan Ayı’nda gayri ahlakilik adına ne varsa toplumda yaşanıyor ve bunlar meşru gösteriliyor. İslam başkenti, İslam şehri İstanbul’da bizim örfümüze, adetimize, inancımıza göre kabul edemeyeceğimiz gayri ahlaki bir grup, haftalar süren bir program yapıyor. Bunu da bir yürüyüşle taçlandırmak istiyorlar.”

“Sapıklığın adı, ahlaksızlığın adı özgürlük olamaz”

“Bizim genç arkadaşlarımız Alperenler, buna yanlıştır diyor. ‘Ey ülkeyi yönetenler, buna sessiz kalmayınız ve buna müsaade etmeyin’ diyor. Vay efendim, kıyamet kopuyor. Evet kardeşim, burası Türkiye, burası Müslüman bir ülke. Devlete, yönetenlere ben de buradan sesleniyorum. Sizler, bu muhafazakar kesim, bu dindar kesimin Türkiye’de temsilcisi olduğunuz iddiasıyla oy istediniz ve iktidara geldiniz. Eğer o yürüyüşe müsaade ederseniz, size oy veren inançlı kesimlere ihanet etmiş olursunuz. Bakalım göreceğiz bu ihaneti yapacak mısınız, yapmayacak mısınız? Sapıklığın adı, ahlaksızlığın adı özgürlük olamaz. Bunun kişi hak ve hürriyetiyle alakası yoktur. Böyle kabul edilemez.”

“Benim ülkem sapıklar ülkesi gibi gösterilemez”

Batının ahlakıyla, benim ahlakım bir değil. Batının inancıyla benim inancım bir değil. Biz birileri gibi bu olaya seyirci kalmayız. Haklı tepkimizi ortaya koyarız. Ama tepkiden kastımız elbette ki sözdür, eylemdir, protestodur. Biz şiddetin her türlüsüne kurulduğu günden beri karşı çıkmış bir siyasi hareketiz. Şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, biz bunun karşısındayız. Bunun için bedel ödememiz gerekirse, öderiz. Gitsinler yürüyüşü nerede yapacaklarsa yapsınlar, benim memleketimde yapamazlar. Benim memleketim bir sapıklar ülkesi gibi gösterilemez.”