07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Bir Siz Eksiktiniz
Bir Siz Eksiktiniz

Bir Siz Eksiktiniz

Alperen Ocakları İstanbul Başkanı Kürşat Mican, basın toplantısı düzenleyerek 26 Haziran’da yapılacağı duyurulan Onur Yürüyüşü’ne engel olacaklarını söyledi. Alperen Ocaklarına sosyal medyadan tepki yağdı.

Dünya, ABD Orlando’da LGBTİ bireylerin gittiği gece kulübünde 49 kişinin ölümüyle sonuçlanan IŞİD bağlantılı katliamın şokunu yaşarken nefret, tehdit söylemlerinin adresi bu kez İstanbul Taksim’de düzenlenecek Onur Yürüyüşü oldu.

 

Bir grup Alperen Ocakları üyesi ile birlikte basın toplantısı düzenleyen İstanbul Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican yürüyüşe izin vermeyeceklerini açıkladı.

İşte o açıklama;

“Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın”

“İsmi Onur Yürüyüşü olan ama aslı ahlaksızlık olan ve toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Recep, Şaban ve Ramazan gibi mübarek kabul ettiğimiz ayları dillerine dolayarak komiklik yapmaya çalışanlara uyarımız, böyle fantezilerle milletimizin hassasiyetlerini dillerine dolayarak terbiyesizliğe soyunmasınlar. Manevi değerlerimizi alaya alarak had ve hudutlarını aşanlara Ziya Paşa’nın ‘Nush ile uslanmayanı etmeli tektir Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın.’ Veciz beytini hatırlatırız. Yürüyüşün tertiplenmesine sadece hoşgörü nazarıyla bakarak toplumsal yozlaşmanın ve ahlaki çöküntünün kızlarımıza, oğullarımıza alternatif harflerle yeni cinsiyetler türetilmesine mahal verilmemelidir. Bu, kimsenin özel hayatına yapılan bir tepki değildir. İyiliği emretmek kötülükten nehy etmektir”

Kürşat Mican ötekiliştirici ve aşağılayıcı söylemini şöyle sürdürdü:

“Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın”

“Bu ahlaksızlığa ve pervasızlığa izin veren, yön tayin eden, kulaklarını tıkayan, gözlerini kapayan sayın devlet yetkilileri sizleri, bu ahlaksızlığa son vermek için göreve davet ediyoruz. Aksi taktirde derin milletin temsilcileri olan Alperen Ocakları olarak, ecdadımızın ağır bedeller ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu topraklarda ahlaksızların fantezi yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Aksi taktirde tepkimiz çok net ve sert olacaktır. Mübarek bir ayda hep aynı şeyleri yapıyorlar. Değerlerimiz hiçe sayarak alay edercesine bizimle dalga geçiyorlar. Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın. Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız. Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz. Bir yerde toplanıp ne yaparlarsa yapsınlar ama mübarek ramazan ayında çırılçıplak bir vaziyette ülkemizin mukaddes topraklarında bu şekilde yürümelerini asla istemiyoruz. Devletimizin de milli değerleri gözününde bulundurarak buna dur demesi gerekiyor. Çünkü bu normal bir özgürlük değil. Biz şimdi uyarıyoruz. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz”

Ensar Vakfı’nda yaşanan çocuk tecavüzlerine sessiz kalani LGBTİ’nin onur yürüyüşüne engel olmaya kalkan Alperen ocaklarına  sosyal medyadan tepki yağdı…

İşte o paylaşımlardan bazıları;