07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Engelli Öğrenci Böyle Sevindi

Engelli Öğrenci Böyle Sevindi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde en anlamlı hediye Sakarya’nın Akyazı İlçesi’nde bulunan İşmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin özel eğitim sınıfı öğretmenlerinden geldi. 16 yaşındaki öğrenci Ömer Faruk Ulucan’ın sürekli kamyon resmi çizmesi üzerine öğretmenleri o hayalini gerçekleştirdi. Ömer Faruk okul bahçesine gelen kamyonu görünce yaşadığı mutluluk görülmeye değerdi.

İşte o anlar;

 

Akyazı Kuzuluk Mahallesi’nde bulunan Akyazı İsmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bir süre önce özel eğitime gereksinime olan çocuklar için sınıf açıldı. Öğretmenler Hatice Ersoy, Ece Ömercikoğlu, Hatice Koç ve Esra Atalar, öğrencileri Ömer Faruk Ulucan’ın derste sürekli kamyon resmi yapması dikkatlerini çekti. Öğretmenler bunu okul müdür yardımcısı Mehmet Karacan ile paylaştı. Okul idaresi öğrencilerinin hayalini okul bahçesine Ömer Faruk’un resmettiği kamyonu getirtip kamyona bindirerek gerçekleştirdi.

Okul Müdür Yardımcısı Mehmet Karacan okul önünden geçen bir kamyon şoförüne öğrencisinin hayalini anlatarak kendilerine yardımcı olmasını isteyince, kamyon şoförü de öğretmenlerin isteğini kırmadı. Ömer Faruk beraberinde okul müdür yardımcısı Mehmet Karacan ile birlikte okulun ana bina giriş kapısında beklerken kamyon okul bahçesine girdi ve doğruca Ömer Faruk’un yanına geldi. Kamyonu görünce sevinip öğretmenine sarılan Ömer Faruk daha sonra kamyona binerken, tüm bunları ise öğretmenleri telefonları ile kaydedip sosyal medyada paylaştı.

Engelliler gününde paylaşılan bu görüntü büyük ilgi gördü. Öğrencilerinin hayallerini gerçekleştiren öğretmenlerden Mehmet Karacan, “Derste sürekli kamyon resmi çizdiğini görünce hayalini gerçekleştirmeye karar verdik. Yolda çevirdiğimiz kamyon şoförüne rica edip okul bahçesine getirip Ömer Faruk’u sevindirdik” dedi.