07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Dışarıdan IŞİD İçeriden Polis
Dışarıdan IŞİD İçeriden Polis

Dışarıdan IŞİD İçeriden Polis

Suriye’den atılan roketatar mermisi Kilis’te bir caminin avlusunu vurdu. Olayda 1 kişi yaşamını yitirdi, 10 kişi yaralandı. Kilis’te bu sabah da düşen roketatar mermileri nedeniyle 16 kişi yaralanmıştı. Kentte 18 Ocak’tan bu yana 45 roketin düştüğü, toplam 16 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Kilis kent merkezine bugün saat 10.40’ta Suriye’den atılan 2 roketatar mermisinden biri bir evin çatısını delerek içerde, diğeri bir başka evin bahçe duvarında patladı. Patlamalarda aralarında 6 kişi şarapnel parçalarının isabet etmesi, 10 kişi de sinir krizleri geçirdiği için hastaneye kaldırıldı.

IŞİD Roketi Camiyi Vurdu; 1 ÖLÜ, 10 Yaralı

Kentte halk bu olayın şokunu atlatmadan saat 18.10’da, Kilis Valiliği’ne yaklaşık 100 metre uzaklıktaki Tekke Camisi’nde büyük bir patlama meydana geldi. Suriye’den atılan roketin cami bahçesine düşmesiyle meydana geldiği sanılan patlamada ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 10 kişi yaralandı. Patlamada cami ile çevresindeki ev ve işyerleriyle araçlar hasar gördü.

kilis

Bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri ambulanslarla yaralıları hastanelere taşırken, güvenlik güçleri de vatandaşları bölgeden uzaklaşmaları yönünde uyardı.

Patlama sonrası bölgede toplanan kalabalık, ‘Yeter artık’, ‘Yetkililer neden önlem almıyor’ diyerek Kilis Valiliği’ne doğru yürüyüşe geçti. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın da bulunduğu Valilik binası çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, göstericilere dağılmaları uyarısında bulundu. Kalabalık dağılmayınca polis biber gazı ve basınçlı suyla müdahale edildi. Gruptakiler ise müdahale sonrası güvenlik güçlerine taş atarak karşılık verdi ve ortalık bir anda savaş alanına döndü.