07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Canlı Bomba 12-14 Yaşlarında Bir Çocuk”
“Canlı Bomba 12-14 Yaşlarında Bir Çocuk”

“Canlı Bomba 12-14 Yaşlarında Bir Çocuk”

Tayyip Erdoğan Gaziantep’te sokak düğününe düzenlenen intihar saldırısına ilişkin açıklama yaptı.Terör saldırısında 51 kişinin yaşamını yitirdiğini belirten Erdoğan, canlı bombanın 12-14 yaşlarında bir çocuk olduğunu söyledi.

İşte Erdoğan’ın  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde yaptığı o açıklama;

“12-14 yaşlarında bir canlı bomba ya patladı ya da patlatıldı”

“Dün Gaziantep Şahinbey’de bir düğün merasimi esnasında 12-14 yaşlarında bir canlı bomba ya patladı ya da patlatıldı. Hastanelerde 69 yaralı var bunların 17’si ağır. 51 ölüm vakası var. Daha çok Siirtli ve Vanlı vatandaşlarımızın olduğu bir mahallede olay cereyan ediyor. Şu an itibariyle Valiliğimiz, emniyet teşkilatımız, vardıkları ilk kanaatler, bir DAİŞ eylemi olduğu istikametinde. Malum son dönemlerde Gaziantep’te DAİŞ’in böyle bir yapılanması veya yer bulma gayretleri söz konusuydu. Birçok yoğun operasyonlar yapıldı, yapılıyor. Şu anda tabii ki orada güvenlik güçlerimizin bu çalışmaları çok daha yoğun bir şekilde devam edecektir. ”

“PKK Olabilir, FETÖ olabilir DAİŞ (IŞİD) olabilir”

“Birliğimizi, beraberliğimizi daim kılmak suretiyle de tüm bu terör belasının üzerine birlikte gitmemiz gerekiyor. Bu terör nereden gelirse gelsin bizim için değişmiyor. Bu FETÖ terör örgütü olabilir, PKK olabilir, DAİŞ olabilir, Suriye’nin belli bölgelerinde PYD, YPG olabilir. Hepsi bizim için terör örgütüdür. Bunların dini, milleti, vatanı, söz konusu değildir. Türkiye olarak da bizler tüm gücümüzle ve 15 Temmuz’da olduğu gibi milletimizle el ele, omuz omuza bunların üzerine gideceğiz.”