07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Burhan Kuzu Yine Ağzını Bozdu
Burhan Kuzu Yine Ağzını Bozdu

Burhan Kuzu Yine Ağzını Bozdu

AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, bu sefer de ,demokratik ve ekonomik eksikliklerden dolayı Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik görüşmelerinin sonlandırılması için Avrupalı liderlerle bir diyalog başlatacağını söyleyen Avusturya başbakanına twitter’dan küfretti

Sosyal medya bir kez daha AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu’nun sözlerini konuşuyor. Anayasa Komisyonu eski başkanı Kuzu’nun hedefinde bu kez Avusturya Başbakanı Christian Kern vardı. Kern, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, demokratik ve ekonomik eksikliklerden dolayı Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyelik görüşmelerinin sonlandırılması için Avrupalı liderlerle bir diyalog başlatacağını söylemişti.

“HS gavur”

Kern’in bu sözlerinin ardından Burhan Kuzu Twitter’daki hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Avusturya Başbakanı’nın “Türkiye’yi NATO’dan ve AB’den çıkaralım” dediğini yazan Kuzu, “HS gavur” diye yazdı. Kuzunun tweetindeki “HS” bölümü küfür kısaltması olarak algılanırken, aynı tweetin devamında, “AB zaten batıyor, NATO da Türkiyesiz bir hiç” ifadeleri yer aldı.

“p.şt. Rusya özür bekliyormuş!”

Burhan Kuzu daha önce de hakaret içeren tweetler atmış, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için, “Rusya DAEŞ petrolünü Suriye’ye pazarlıyor. Fakat suçu bize atıyor p.şt. Rusya özür bekliyormuş!” demişti.