07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Bak Sen Işılak’a
Bak Sen Işılak’a

Bak Sen Işılak’a

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Tayyip Erdoğan’a yaptığı Dombra şarkısıyla gündeme gelen Uğur Işılak, “FETÖ’ye karşı tek çözümün Kemalizm olduğu yönünde bir dayatma var. Bunun karşısında durmak lazım” dedi.

Odatv’de yer alan habere göre milletvekilliği döneminde Meclis’te uyumasıyla tanınan, daha önce de Fethullah Gülen’le, BBP’liler ile ve eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile de fotoğrafı olan Uğur Işılak, Akit’e konuştu.

164910

“FEÖ’ye karşı Kemalizm dayatmasına karşı çıkmak lazım”

“Üst aklın gayesi FETÖ’yü İslami bir cemaat gibi sunup, milleti bütün cemaatlerden soğutmaktı. FETÖ’ye karşı tek çözümün Kemalizm olduğu yönünde bir dayatma var. Bunun karşısında durmak lazım”

“Din ilahiyatta ya da İmam Hatip’te öğrenilir”

“Din nerede öğreniliyor? İlahiyatta, imam hatipte… Adam gelmiş 30 yaşına; ne ilahiyat okumuş ne de imam hatip, dinini öğrenmek istiyor. Bu nedenle tefsir dersleri yapan bir cemaate katılıyor. Dolayısıyla cemaatleri tamamen yok etmeye çalışmak doğru değildir. Müslümanlar da bu tuzağa düşüyor. Müslümanların kesinlikle bu oyuna gelmemesi gerekiyor.”

“FETÖ’yü destekleyen vatan hainidir”

“Üst aklın gayesi FETÖ’yü İslami bir cemaat gibi sunup milleti İslami cemaatlerden soğutmaktı. FETÖ denilen o grup İslami bir hareket değildir. Bunlar dünyevi birtakım makam ve saltanat peşinde koşan bir gruptu. Vakti zamanında hepimiz aldandık ama aldanmak çok masumane. Şu aşamadan sonra bunları destekleyenler vatan hainidir”