07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Ayşe Öğretmenin Çığlığı

Ayşe Öğretmenin Çığlığı

Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’a Diyarbakır’dan telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli bir öğretmen, abluka altındaki bölgede yaşananlara dikkati çekti.

Ayşe Öğretmen canlı yayında, “bölgede yaşananlara sessiz kalmayın, çocuklar öldürülüyor” dedi…Bölgeyi terk eden meslektaşlarına da seslenen Ayşe öğretmen, “Bir daha oralara nasıl dönecekler ve o çocukların gözlerinin içine nasıl bakacaklar?” diye sordu.

İşte Ayşe Öğretmenin o konuşması;

-Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız?Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın.

“O çocukların yüzüne nasıl bakacaksınız?”

-Ölen çocuklara sevinen insanlar var. Onlara hiçbir şey diyemiyoruz, yazıklar olsun demekten başka. Öğrencilerini terk eden öğretmenlere sesleniyorum; bir daha oralara nasıl dönecekler ve o çocukların gözlerinin içine nasıl bakacaklar?

Ayşe Öğretmenin sözleri  alkışlandı

Beyazıt Öztürk, “Bu tür şeylerin en azından konuşulması gerek,” dedi ve tekrardan öğretmen Çelik’i alkışlattı.

İşte o anlar;

Yandaş Yenişafak’tan PKK propagandası suçlaması

Ayşe öğretmenin bölgede yaşanan drama dikkat çekmesi, AKP yanlısı Yenişafak’ın internet sitesinde “Beyaz Show’da PKK Propagandası” başlığıyla verildi..

işte o utandıran başlık;

Untitled-1

Beyaz Show’da yayınlanan bu sözleri Havuz medyası ve AKP trolleri manipule ettikten sonra Kanal D’den biat mektubu gibi açıklama geldi. İşte Kanal D’nin o Ayşe öğretmenin sözlerine ” provokasyon” dediği o açıklama;

“Beyazıt Öztürk, 20 yıldır Kanal D ekranında herkesin çok yakından bildiği, eğlence içerikli show programı yapmaktadır. Dün gece yayından sonra, yaptığımız araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgiler aşağıdaki gibidir;

Kendisini Ayşe Çelik Öğretmen olarak tanıtan kişi, konuklara “ünlü olmadan önce yaptığınız ve şimdi özlediğiniz neler var”, “hayranlarınızla başınıza gelen en tuhaf şey nedir”, “kendinizi eleştirirseniz neyinizi eleştirirsiniz” sorularını sormak istediğini aktarmıştır. Ardından cep telefonundan yayına bağlanmıştır. Yayında bambaşka konuları dile getirmiş ve sonrasında da sosyal medyada gündem oluşturmuştur.

Beyazıt Öztürk, istisnasız bu ülkede herkesin sevdiği, programında asla siyasete yer vermeyen, toplumun her kesimini kucaklayan tarzına rağmen böylesi bir provokasyonun içine çekilmeye çalışılmıştır. 23 yıllık yayın tarihinde ülkemizin değerlerine ve menfaatlerine bakışı çok belirgin olup, terörün her türlüsüne karşı Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü ilke edinmiş Kanal D olarak hem böylesi bir provokasyonun hedefi olmanın hem de akla hayale gelmeyecek senaryolarla yıpratılma gayretinin üzülerek farkındayız. Doğan TV ve Kanal D ilk günden bugüne devletin yanında yer almıştır.

Altını çizerek bir kez daha belirtmek isteriz ki hiçbir suistimal ve iftira çizgimizi ve duruşumuzu değiştirmeyecektir. İyi niyetle bakan gözlerin hemen farkedebileceği bu provokasyona karşı Kanal D Yönetimi söz konusu kişiye dair tüm hukuki süreçleri işletecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”