07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Arda’dan Tartışılacak Sözler

Arda’dan Tartışılacak Sözler

Barcelona’da forma giyen milli yıldız Arda Turan,  İspanya’da bir radyo programına konuk oldu. İspanya ve Türkiye arasında kıyaslama yapan Arda Turan, Katalonya ile İspanya arasında sorunların olduğunu ancak bunu demokratik çerçevede konuşarak hallettiklerine dikkati çekti ve “İnşallah benim ülkemde de böyle olur.” dedi.

İşte Arda Turan’ın tartışma yaratacak o sözleri;

“İnşallah benim ülkemde de böyle olur”

Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı’nı tanıyor musun?” sorusuna ‘Hayır’ cevabını veren Arda, “Ama Katalonya’nın düşüncelerine saygı duyuyorum. Ve tarzını, bu konudaki gelişmeler keşke benim ülkemde de bu şekilde olsa çok isterim yani konuşarak, demokrasiyle, paylaşarak çok güzel olurdu. İnsanlar ölmeden.” Arda, sunucunun ‘Şu anda Türkiye’nin durumu biraz hassas’ demesi üzerine, “Durum şu anda birazcık kötü. Ama işte sizin gösterdiğiniz demokrasi anlayışı hem İspanya’nın hem Katalonya’nın… Bizde de olabilir… İnsanlar ölmeden, konuşarak düzelebilir.”

“Orada insanlar ölüyor”

Radyo sunucusu, ‘Çok ilginç, röportaj neşeli bir atmosferde devam ederken Arda da sen de (tercüman) yüzleriniz asıldı ve üzüldünüz.’ tespitini yaptı.

Bunun üzerine Arda, “Çünkü orada insanlar ölüyor. Burada da Katalonya ve İspanya arasında bir sürü konuşmalar tartışmalar oluyor. Ama demokratik şekilde. İnşallah benim ülkemde de böyle olur.” dedi.

İşte İspanya’da Arda Turan’ın katıldığı  radyo programındaki o anlar;