07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Aktrolleri Mustafa Varank Yönetiyor”
“Aktrolleri Mustafa Varank Yönetiyor”

“Aktrolleri Mustafa Varank Yönetiyor”

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanı Ahmet Sever Cumhuriyet gazetesi’nden Selin Ongun’a konuştu…Sever, o röportajında AKP’nin ollağanüstü kurultay süreci ve Aktrolleri anlattı. ever temayül yoklamasında “Gül’ yüzde 76, Davutoğlu’na yüzde 1 destek vardı” dedi. Ahmet Sever AK trollerin Saray’dan yönlendirildiğini ve başlarında danışman Mustafa Varank’ın olduğunu söyledi.

İşte Ahmet Sever’in röportajındaki ilgili bölümler;

“Pelikan’a izin en yukarıdan”

-Orada işler talimatla yapıldığı için önemli olan ona yeşil ışık yakılması, yazılanlara izin verilmiş olması, “böyle bir şey yapın” denilmiş olması. Önemli olan kimin yazdırdığı.

Temayül yoklamasında Gül’e yüzde 76, Davutoğlu’na yüzde 1 destek

– Abdullah Gül’e çıkan destek yüzde 76’ydı. Ahmet Davutoğlu’na çıkan destek de yüzde bir civarındaydı. Arada korkunç bir uçurum var. İşin tuhaf tarafı da orada. Tabanın görüşü bizim için çok önemli, deyip tabanın görüşünü dikkate almadan bildiğini okumak ancak bu kadar olur.

“Davutoğlu’nun olanlara şaşırması tuhaf”

-Davutoğlu ne bekliyordu ki, az önce temayül yoklamasındaki oranlardan bahsettik. Zaten temayülden yüzde bir almış, bir kişinin iradesiyle ve kendisini seçenin bir dediğini iki etmeme şartı ile o makama gelmiş. Cumhurbaşkanı yüzde yüz biat istiyor. Yüzde 99 biat yetmiyor. Dediklerinin yüzde 99’unu yapıp birini yapmazsanız bitiyorsunuz gözünde. Davutoğlu bu süreçte pek çok sınavdan geçti ve aslında hepsini kabullendi. MKYK ve Bakanlar Kurulu oluşturulurken, neredeyse tamamını Cumhurbaşkanı belirledi. Dolayısıyla bunları içine sindirip bugün olanlara şaşırması tuhaf.

“Trollleri yöneten Mustafa Varank”

-Recep Tayyip Erdoğan’ın o sindirme, korkutma yöntemini desteklemek, etkinleştirmek için bir troll sistemi kuruldu. Bülent Arınç’ın, Abdullah Gül’ün, Hüseyin Çelik’in, Sadullah Ergin’in başına gelenlere bakmak gerek. En küçük eleştirinin ardından hemen harekete geçiliyor, bir mitralyöz gibi kurşun yağmuruna tutuluyor. Öyle bir yapı kurulmuş ki, pek çok insan konuşmayı göze alamıyor. Çünkü ağzını açıp tek kelime ettiğinde müthiş bir saldırıya hedef oluyorsun.

Şu kadarını söyleyebilirim. Kim oldukları, kimler tarafından yönlendirildikleri belli. Öğrenildi. Bugün de baktığınız zaman AK trollerin İstanbul’da değişik yerlerde büroları var. Merkez olarak oralar kullanılıyor. Ve Saray’dan yönlendiriliyor bu AK troller. Talimatlar oradan geliyor. Edindiğim bilgiye göre de bütün bu operasyonu yürüten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank.