07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » AKP Güç Savaşında 2. Perde
AKP Güç Savaşında 2. Perde

AKP Güç Savaşında 2. Perde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenler Otogarı’na tahliye yazısı göndermesine işletmeci Metro Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk’ün çok ağır bir yanıt vermiş, “Darbe olsaydı bütün şirketlerimizi alacaklardı FETÖCÜ p.ler şimdi gider ayak sadece otogarı istemişler” ifadelerini kullanmıştı. Şimdi de kızı devreye girdi. Hedefte yine Kadir Topbaş vardı.  Avter Yönetim Kurulu Başkanı olan Öztürk’ün kızı Ayten Ünal Öztürk “önce belediyedeki FETÖ’cüleri temizlesin” dedi.

İşte Galip Öztürk’ün kızı Ayten Ünal Öztürk’ün o açıklaması;

“Belediye yetkililerince, hafta başında noter kanalıyla bir ihtar çekilerek Büyük İstanbul Otogarı’nı işleten şirketimizin 15 gün içinde otogarı tahliye etmesi istemiştir. Gerekçe olarak da vatandaşlardan otopark ücretleri konusunda gelen yoğun şikayetler gösterilmiştir.”

“FETÖ saldırılarının bir uzantısı”

“2012 yılında Fetö tarafından büyük hissedarımız Sayın Galip Öztürk’e yönelik başlatılan saldırıların bir uzantısı olarak, şirketimizin işletmesini yaptığı Büyük İstanbul Otogarı’nda ana projeye uygun olmayan eklentilerin yapıldığı, bunun yanında 25 dakikalık ücretsiz otopark uygulamasının göz ardı edildiği iddialarıyla ihtarlar çekilmiş, idari para cezaları uygulanmış, zabıta eliyle şirketimiz açıkça baskı altına alınmıştı.

Oysa iddia edildiği gibi, ne ana projeye aykırı bir uygulama söz konusu idi, ne de haksız olarak vatandaştan otopark ücreti alınıyordu. Bu uydurma iddialara şirket yönetimi olarak o gün gereken cevabı vermiş, hukuki yönden haklarımızı aramak için iddiaları yargıya taşımıştık.

Zaman içerisinde anlaşıldı ki; belediyenin amacı ticari olarak işlerimizi sekteye uğratarak, başta büyük hissedarımız Sayın Öztürk olmak üzere bütün şirket ortaklarımızı zor durumda bırakmaktı. Bunu o gün belediyede çalışan Terör Elebaşı Fettullah Gülen’e bağlı teröristlerin (o günkü adıyla cemaatçilerin) yaptığını hem belediye üst yönetimiyle, hem de kamuoyuyla paylaşmıştık.”

“2 farklı açıklama ortada bir tenakuzun olduğuınu açıkça göstermektedir”

“Hafta başından bu yana peş peşe gelen iki açıklama zaten ortada bir tenakuzun olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Önce otogarı tahliye edin yazısı, ardından da tahliye söz konusu değil açıklaması…

Hafta başında gelen tahliye yazısında yine benzer iddialar gündeme getirilmiş ve otogar işletmesini belediyeye devretmemiz istenmiştir. Dün hem Sayın Öztürk’ün sosyal medya aracılığıyla verdiği tepkiler, hem de şirket yönetimimizin yaptığı açıklamalar belediye yönetiminin aklını başına getirmiş olacak ki; belediyeden bu kez yazılı bir açıklama yapılarak “tahliyenin söz konusu olmadığı” ifade edilmiştir.

Şimdi, içeriği yargıya intikal etmiş olan konulara ilişkin bir kez daha hatırlatma yapmakta fayda var. Büyük İstanbul Otogarında gerçekten yolcusunu bırakmaya yada almaya gelen vatandaşın kullanması için 25 dakikalık ücretsiz otopark alanları bulunmaktadır. Söz ettiğimiz bu otoparklar, Ulaştırma Bakanlığı ile UKOME yetkililerince denetimleri yapılmış ve onayları verilmiş alanlardır. Buna rağmen halkı yalan yanlış bilgilerle tahrik etmek suretiyle “otogardan haksız ücret alınıyor” gibi akıldışı iddialarla gündem oluşturmaya çalışan İBB içindeki Fetö yapılanmasının bu gayretleri, yargı tarafından boşa çıkarılmıştır.

Bağlı olduğumuz Ulaştırma Bakanlığı ve tarifeleri belirleyen Ukome tarafından sürekli denetlenirken Belediye’den neden böyle akıl dışı açıklamalar gelmektedir? Ortada eğer hukuk dışı bir durum varsa, neden 22 yıl beklenmiş ve dün otogara el konmak istenmiştir? Sorulması gereken sorular da zaten budur!”

“Fetöcüleri belediyeden temizlesin”

“Aslında her şey ayan beyan ortadayken ve İBB kendini tashih eden iki açıklama yapmışken, bütün bu olup bitenleri şöyle özetleyebiliriz;

15 Temmuz Darbe girişiminden sonra arzu edilen nispette temizlenemeyen ve maalesef belediyenin içinde varlıkları halen hissedilen “Kalıntı Fetö’cülerin”, 5 yıldır açık şekilde bu örgütle mücadele eden şirketimizin büyük hissedar Sayın Galip Öztürk’e, giderayak son kez zarar vermeye çalışmalarından başka bir şey değildir…

Belediyenin son açıklaması memnuniyet verici olmakla birlikte, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş olmak üzere belediye üst yönetiminin, bu kalıntı fetöcüleri belediyeden temizlemek için gayret göstermesi, milletimize yapılacak en büyük hizmet olacaktır.”

Ayten Ünal Öztürk

Avter Yönetim Kurulu Başkanı”