07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Zeytin Katliamcısına 3 Santral
Zeytin Katliamcısına 3 Santral

Zeytin Katliamcısına 3 Santral

Yırca’da termik santral için 6 bin ağacı kesip, köylüleri özel güvenlik personeline dövdüren KOLİN İnşaat’a bu sefer hidroelektrik santrali ihalesi verildi…KOLİN İnşaat, 1 milyar 225 milyon 100 bin liralık Doğankent, Kürtün ve Torul hidroelektrik santralleri ihalesini de aldı…

Doğankent, Kürtün ve Torul hidroelektrik santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi, 1 milyar 225 milyon 100 bin lira ile Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.Yaklaşık 60 dakika süren ihalede en yüksek teklifi 1 milyar 225 milyon 100 bin lira ile Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.

6 bin zeytin ağacı boş yere kesilmiş, köylüler özel güvenlik tarafından dövülmüştü

Yırca Köyü’nde yaşanan zeytin ağacı katliamı Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Zeytinliklerini korumak isteyen köylüler jandarma tarafından engellenmiş, Kolin Grubu’nun güvenlik görevlilerince de tekme tokat dövülerek 6 bin ağaç kesilmişti. Termik santral için Danıştay ve Manisa 2. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı alınca Kolin Grubu, Soma’da kurmayı planladığı termik santralın yerini değiştirme kararı almıştı.