07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Yoldaş Farkı
Yoldaş Farkı

Yoldaş Farkı

Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nin Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, yetiştirdiği nohut ile fasulye geliriyle, 78 üniversite öğrencisine burs vermeye başladı. Maçoğlu ayrıca, ilçe merkezindeki 100 aileye her ay gıda ve ihtiyaç malzemeleri yardımı yapıyor.

Siparişlere Yetişemiyor

Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, geçen Nisan ayında ilçedeki Hazine’ye ait yaklaşık 650 dönüm araziye nohut, kurufasulye ve patates ektirdi. Tamamen organik olarak yetiştirilen kurufasulye ve nohutları piyasaya satan Maçoğlu, Avrupa ve Türkiye’den gelen siparişleri yetiştirmekte güçlük çektiklerini söyledi. Maçoğlu, eldeki ürün talepleri karşılamayınca Ovacık İlçesi’ne bağlı köylerde yaşayan vatandaşlardan yardım istedi. Köylülere ait ve tamamen organik olan fasulye ve nohutları da satarak büyük bir gelir kapısı açan Maçoğlu kazancıyla öğrenci okutmaya başladı.

komünist

Nohut ve Kurufasulye ile 78 Öğrenciye Burs Veriyor

Komünist Partili Başkan, nohut ve fasulyeden elde ettiği gelirle ilçede yoksul ve durumu iyi olmayan 100 aileye yardım ediyor. Tuncelili 78 üniversite öğrencisine de ayda 200 lira burs veren Başkan Maçoğlu,Burs verdiği  öğrenci sayısını gelecek yıl iki katına çıkarmayı planlıyor.