07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Can Ve Erdem’den Mektup Var
Can Ve Erdem’den Mektup Var

Can Ve Erdem’den Mektup Var

MİT TIR’ları haberi nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’den mektup var..Dündar ve Gül’ün mektuplarını Silivri’de iki gazeteciyi ziyaret eden CHP’li Şafak Pavey yayınladı. İşte Dündar ve Gül’ün yazdığı mektuplar:

CAN DÜNDAR’IN MEKTUBU

Gazetecilik, hele Türkiye’de, zor viraj… Riskleri, tehlikeleri var. Tutuklanmam da onlardan biri, ama hem mesleğimizin hem ülkemizin tarihi özgürlüklerin ancak bu riskleri göze alarak, bu yolları açarak kullanılabildiğini gösteriyor bize.

Bizimki de baskıyla özgürlük arasındaki bitmez mücadelenin yeni bir cephesi. Özgür basın için bizim mücadelemizin yeni bir sayfası. O nedenle bu cezayı bir ödül kabul ediyoruz. Özgürlüğe çıkan kapıların açılmasına vesile olmasını diliyoruz. İfade özgürlüğü mücadelemize verdiğiniz destek için teşekkürle

can-mektup      can-mektup2

 

 

ERDEM GÜL’ÜN MEKTUBU

Kişisel olarak çok iyiyim. Çok güçlü hissediyorum kendimi. Çünkü her zaman yaptığım işi yaptım. Bilgisayarın karşısına geçtim, haberi yazdım, manşet oldu. Şimdi bu nedenle ağır suçlamalarla tutukluyum. Haberim halkın karşı karşıya olduğu bir tehlikeye karşı uyarma amaçlıydı. Uyardım, hapisteyim. Tekrar söylersem, kişisel olarak rahat iyi ve huzurluyum ama gazetecilik açısından kaygılıyım.

Erdem Gül

can-mektup3