07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Yeni Başkan Lonca’dan Arkadaş
Yeni Başkan Lonca’dan Arkadaş

Yeni Başkan Lonca’dan Arkadaş

Trabzonspor’un yeni başkanı Muharrem Usta Medical Park Hastanesi sahibi ve Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla biliniyor. Peki Erdoğan’la yakınlığı nereden geliyor?.  Bu sorunun yanıtı için bir dönemin en büyük operasyonu İGDAŞ skandalına dönmek gerekiyor.

IGDAŞ’ın sayaç okuma ihalesinden o zamanın parasıyla  20 trilyon liralık vurgun yaptığı iddia edilen Lonca AŞ.’nin 21 kurucusundan biri de Muharrem Usta’ydı.

2001 yılında Lonca şirketi için yapılan haber..

lonca1

Lonca Aş. Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu 1994 seçimleri sırasında kurulmuştu. Lonca A.Ş 18 Ocak 1994’te 100 milyon lira ile kuruldu. Hisselerden 223’üne karşılık 22 milyon 300 bin liralık bölümün sahibi olan Ahmet Hamdi Pınarcık Yönetim Kurulu başkanı seçilmişti. Şirketin 1996’da İstanbul Ticaret Odası’na bildirdiği Ortak Listesinde Abdurrahman Dilipak ile birlikte 9 isim ayrılmıştı. Lonca A.Ş.’nin ortakları arasında bulunan Muharrem Usta, İGDAŞ Skandalı’nda Recep Tayyip Erdoğan’ın o dönem kasası olduğu ileri sürülen ve polis tarafından aranan Tufan Mengi’ye ait Ekip Sağlık Hizmetleri (Küçükköy Duygu Hastanesi) şirketinin de ortağı idi.

“İmtiyazlı Uşak: Trabzonspor” haberini okumak için buraya tıklayın