07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Gece Yarısı Ezeli Kavga
Gece Yarısı Ezeli Kavga

Gece Yarısı Ezeli Kavga

Önce Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Galatasaray’a yüklendi. Sonra’da Galatasaray Kulübü açıklama yaptı.

Gaziantep maçı sonrası Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım,  Kadın basketbol takımları arasında yaşanan gerilimi değerlendirdi ve  sert ifadeler kullandı. Aziz Yıldırım’ın açıklaması şöyle;

-Fenerbahçe’nin federasyon başkanıymış. Turgay Demirel de Galatasaraylı’ydı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun daha önceki başkanları Galatasaraylıydı. Şimdi Beşiktaşlı. Ne demek yani. Cezaya konu olan oyuncu Avrupa pasaportuyla milli olmuş mu? Hayır. Gitmişler, federasyonun alt birimindeki insanlardan rica etmişler, onlar da lisansı vermişler.

“Ne ağlayıp duruyorlar ya”

-Harun (Erdenay) Bey çok efendi davranıp, söyleyemiyor. Ben söyleyeyim, ne karşılığında ve nasıl yapmışlar bilemem ama alt birimdeki insanları ayarlamışlar. İkinci bir lisans alınmış. Burada o zaman kulüp sorumlu. Federasyon, ‘o işi yapanı işten attık’ diyor ama yetmez. Mahkemeye de verecek. Burada 17 sene çalıştığını söylüyorlar. Bu kadar süre çalışan insan, bu lisansın verilmeyeceğini bilmez mi? Siz gidip sahtekarlık yapıyorsunuz, sonra da gidip federasyona yükleniyorsunuz. Olmaz öyle şey. Ne ağlayıp duruyorlar ya?

Aziz Yıldırım’ın bu sert açıklamalarından sonra Galatasaray Kulübü resmi sitesinden yanıt verdi. Üslup oldukça sertti. İşte O açıklama

Bu akşam Türkiye gündemine düşen bir demeç, güzel bir atasözümüzü hatırlamamıza vesile oldu. ‘Kişi kendinden bilir işi’ derler bu topraklarda…Şayet biri çıkıp birilerini sahtekarlıkla suçluyorsa ‘Ben bu durumda olsam sahtekarlık yapardım’ diyordur aslında…

Fenerbahçe’nin kişiliği ve icraatları kamuoyu tarafından gayet iyi bilinen başkanının söylediklerini de bu kapsamda değerlendiriyoruz.

Alex Polemiği 

Hatırlarsınız, kısa bir süre önce Fenerbahçe’nin eski oyuncusu Alex de Souza, ‘Başkan eğer bize güvenseydi, biz zaten kendi emeğimizle şampiyon olabilirdik. Şikeye bulaşıp, biz futbolcuları ve Fenerbahçe’yi lekelemesine gerek yoktu’ demişti. Alex’in bu beyanatının karşılığını veremeyen ve asla veremeyecek olan, bir de çıkıp hiç utanmadan Galatasaray’ı sahtekarlıkla itham eden birine ‘Sen kimsin’ desek hafif kalır. ‘Senin kim olduğunu herkes biliyor’ demek ise gayet yeterli olur.

Galatasaray Kulübünün eski Fenerbahçeli Futboldu Alex’e dayandırdığı sözler sosyal medyada ve spor programlarında tartışma yarattı. Alex’in bu sözleri söylemediği ve Galatasaray Kulübünün asparagas bilgiye dayalı açıklama yaptığı kaydedildi.

Ve Alex ise İnstagram hesabından açıklama yaptı.

alex

 

“Antalyada 0-1, Trabzonspor’a karşı 2-0, İnönü’de 65. Dakikaya kadar 2-1 kaybederken 3-4 galip geldik. TT Arena’nın ilk derbisinde yine sonlara yenik girmiş iken, kariyerimin en güzel kafa golünü Zapata’nın üzerinden, bugün ismim üzerinden açıklama yapmış kulubun ağlarına bıraktım ve kazandık.Karabük’te sıkıntılı bir maçta Diego Lugano’nun golüyle galip geldik. İzmir’de Bucaspor’a karşı Daniel Guiza’nın golüne kadar ecel terleri döktük, bu golden sonra rahatladık. Andre Santos Gaziantepspor’a karşı “son saniye”de gol attı. Sivasspora karşı oynadığımız son maçta ise nefes aldığımız ilk an, hakemin düdüğünden sonraydı. Bütün bunları harika şekilde elde ettiğimiz şampiyonluktan sonra yazdım ve söyledim evet. Galatasaray kulubü ve taraftarına saygım daima olmuştur, olacaktır. Ama benim ismimi bugün kullandıkları şekilde kullanıp kirletmelerini asla kabul etmiyorum. Bugünkü açıklamada hakkımda yer alan şekilde 2010-2011 sezonu hakkında bir virgül açıklamam dahi olmamıştır. Türkiye’den ayrılalı 3 sene oldu ve istediğim tek şey hayatımda huzur. Ben ve beraberimizdeki tüm Fenerbahçe prosfesyonelleri, o seneki şampiyonluğun nasıl zor kazanıldıgını çok iyi biliyoruz. Kimse de bunun aksine cümleleri ağzımdan çıkmış gibi yazamaz. Bunları düşünen ve yazan insanlar,kendilerine duydukları minimum değerleri varsa beni unutsunlar. 2010-2011 de top oynayarak kazandık ve hatırladığım her an aynı iştahla içimde kutluyorum. Her zaman da kutlayacağım. Çünkü büyük bir savaş, emek, ter ve iyi futbolla kazandık”