07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Sur’da Sokağa Çıkmak Yasak
Sur’da Sokağa Çıkmak Yasak

Sur’da Sokağa Çıkmak Yasak

Diyarbakır’da Baro Başkanı Tahir Elçi’nin silahla vurularak öldürüldüğü merkez Sur İlçesi’nde kaymakamlık tarafından 6 mahalle ve 1 caddede sokağa çıkma yasağı getirildi.

Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nde 6 mahalle ve 1 caddede bugün saat 05.00’den itibaren sokağa çıkma yasağı getirildi. Operasyonda 1 polis kurşunla yaralandı.

Sur Kaymakamı Memduh Tura’nın yaptığı açıklamada, “Son günlerde ilçemiz merkez mahallelerinde yoğunlaşan BTÖ mensuplarının faaliyetlerine son verilmesi, kamu düzeninin sağlanması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin temin edilmesi amacı ile ilçemiz sur içinde bulunan toplam 15 mahallemizin 6’sında (Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş) ve Gazi Caddesi’nde 2 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 05.00 itibari ile ikinci bir emre kadar Kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa riayet etmeleri kendi mal ve can güvenliklerinin temin edilmesi adına önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.