07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Spastik Oğlunu Öldürdü
Spastik Oğlunu Öldürdü

Spastik Oğlunu Öldürdü

ABD’nin Georgia eyaleti Lilburn şehrinde yaşayan 47 yaşındaki Fikri Erdem, spastik engelli 12 yaşındaki oğlunu boğazını keserek öldürdü.

Polis, çocuğun cesedini Lilburn şehrindeki bir kilisenin parkında bulunan beyaz minübüsün içinde buldu. Olay sonrası babanın kendisini öldürmeye çalıştığı belirtildi.

minibüs

Zanlının karısı Güneş Erdem (38), polise, kocasının, çocuğun bağırmalarından dolayı 10 gündür uyuyamadığını söylediği öğrenildi. Erdem, olayın yaşandığı günün sabahı kocasından “Üzgünüm, lütfen kızlarıma olayın bir kaza olduğunu söyle” şeklinde bir sesli mesaj aldığını bildirdi. Anne Erdem, boğazı kesilerek öldürülen çocuğun, gün içinde devamlı bağırdığını söyledi.

2011 YILINDA OĞLUNUN HAYATINI KURTARMIŞTI

Baba Erdem’in 2011 yılında evlerine yıldırım düşmesi sonucu meydana gelen yangında yürüyemeyen oğlunu taşıyarak kurtardığı ortaya çıktı.

Komşular, Fikri Erdem’in iyi bir insan olduğunu ve her zaman çocuğuna iyi baktığını söylerken, Polis, babanın, çocuğunun boğazını keserek öldürdüğünü itiraf ettiğini açıkladı.

12 yaşındaki Hakan Erdem’in cenazesi, Al-Farooq Camii’nde Türk toplumunun da katıldığ cenaze namazı sonrası Lovejoy, Müslüman mezarlığında toprağa verildi.