07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Putin De Darbeci
Putin De Darbeci

Putin De Darbeci

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya lideri Putin’e Brüksel dönüşü uçakta yanıt verdi…Davutoğlu,  Putin’i Türkiye’de muhalefet oluşturmaya çalışmakla suçladı…

İşte Başbakan Davutoğlu’nun Brüksel dönüşü uçakta yaptığı açıklamadan bazı bölümler;

“Bunu önceden darbeciler yapardı”

“Bir ay önce bu günlerde Putin böyle bir açıklama yapar mıydı? Birden bire Türkiye’nin Müslüman bir ülke olduğunu, bir İslamlaşma içerisinde, ABD ile yakın ilişkiler içerisinde olduğunu hatırladı. Bir konuşmayı ciddiye almak için o konuşmanın konjonktürel şartlar dışında gerçekleşmesi lazım. Putin’in bu konuda söylediği hiçbir şeyi ciddiye almıyorum. Bir ay önce geçersiz olan şeyler şimdi söyleniyorsa, hele hele çok çocukça bir tavırla, bunu önceden darbeciler yapardı, şimdi bunu Putin yapıyor. Şimdi Putin keşfetti Türkiye içinde güya muhalefet oluşturacak.”

“KGB günleri geride kaldı”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın ailesi ile ilgili iddiaları gündeme getirdiğinde, ‘Bu bir Sovyetik propaganda’ dedim. Şimdi Putin’in şahsında Rusya adına konuşan bir Sovyetik zihniyet görüyorum. Yani KGB günlerinde kaldı herhalde Putin. Ama KGB geride kaldı, o Sovyetik propaganda dönemi geride kaldı. Yaptığı her açıklamayla dünyada tebessüm uyandırıyor. Alaycı, müstehzi bir tebessüm. Bizim için ciddiye alınacak, çağdaş günün ruhuna uyan açıklamalar değil. Ben sadece tebessüm ediyorum. Ama bu açıklamaları ciddiye almak hakaret olur.”