07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Öğretmenler Bilal’e Çalışacak
Öğretmenler Bilal’e Çalışacak

Öğretmenler Bilal’e Çalışacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜRGEV ile  ortak oldu.  MEB ile TÜRGEV arasında 6 Kasım’da işbirliği protokolü imzalandığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre Protokolün amacı MEB ile TÜRGEV işbirliğinde öğrencilere sosyal, kültürel, sportif; mesleki ve teknik kurslar düzenlenmesi olarak belirtildi. Kursların TÜRGEV yurtlarında düzenleneceği ifade edildi. Protokol 3 yıl  geçerli olacak.

Öğretmenler TÜRGEV’e çalışacak parasını bakanlık verecek

TÜRGEV yurtlarında açılacak kurslar ile ilgili her türlü planlama, uygulama ve organizasyonu Halk Eğitim Merkezleri ve Milli Eğitim Müdürlükleri yürütecek. Kurslarda ihtiyaç duyulan tüm eğitimciler basanlık personelinden karşılanacak. Öğretmenlerin ücretleri de bakanlık tarafından karşılanacak. Kursları başarı ile bitiren kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilecek.

TÜRGEV’e sınırsız destek protokolü

Protokole, protokol alanı ile ilgili olmayan bir maddenin eklenmesi dikkat çekti. “Protokol tarafları bu Protokol dışında eğitim alanında ortak projeler geliştirip uygulayabilir” maddesi hükme bağlandı. Böylece protokol konusu ile ilgisi olmayan eğitimle ilgili tüm alanlarda Milli Eğitim kapılarını TÜRGEV’e açacak. Protokolle, ilçe milli eğitim müdürlükleri hazırladıkları raporu 3 ayda bir, il milli eğitim müdürlükleri ise raporları 6 ayda bir bakanlığa gönderecek.