07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kayyumlar Tanıdık Çıktı
Kayyumlar Tanıdık Çıktı

Kayyumlar Tanıdık Çıktı

Kaynak Holding’e bağlı 19 şirket, 1 vakıf ve 1 derneğe mahkeme kararıyla 7 kayyum atanmıştı. Her biri toplamda 105 bin lira maaş alacak olan 7 kayyum arasında tanıdık isimler de var. Biri 2012’de Ankara Emniyeti’nin Kamu İhale Kurumu’na ilişkin operasyonunda adı geçen Aytekin Karahan, diğeri ise  İran’da tutuklu bulunan Babek Zencani ile fotoğrafları bulunan  İmran Okumuş…

kayyum2

Kayyumların kim olacağını Kayyum kararını veren Anadolu 10. Sulh Ceza Hâkimi Hâkim Ali Arslan Giritli belirledi. Ve listeyi savcılığa iletti.

Atanan kayyum İhaleye Fesat Karıştırma Davası sanığı

Kaynak Holding’e kayyum olarak atanan Aytekin Karahan’ın adı, 2012’de Ankara Emniyeti’nin Kamu İhale Kurumu’na ilişkin operasyonda gündeme gelmişti. Operasyon sonrası ihaleye fesat karıştırma, suç işlemek üzere çete kurma suçlamasıyla aralarında Karahan’ın ve KİK bürokratlarının da bulunduğu şüpheliler hakkında dava açılmıştı. Şüphelilerin Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılamalarının devam ettiği belirtiliyor. Şüpheli Karahan, örgüt üyesi olmak, ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet suçlamasıyla yargılanıyor.

Kayyumlarda  Rıza Sarraf izi

Yine kayyum olarak atanan Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı ve TİSK Yönetim Kurulu Üyesi İmran Okumuş’un adı ise 17 Aralık soruşturması sırasında gündeme gelmişti. Okumuş’un Rıza Sarraf’ın ortağı, İranlı işadamı Babek Zencani ile fotoğrafları ortaya çıkmıştı. Okumuş, Haluk Ulusoy ile birlikte Zencani’nin Tacikistan’daki otobüs terminalinin açılışında görüntülenmişti. Haluk Ulusoy bir açıklama yaparak, Zencani ile hiçbir ilişkisinin olmadığını iddia etmişti. Okumuş, Ulusoy Holding CEO’luğu yanı sıra Yurtiçi Otobüsçüler Federasyonu ve Karayolu Yolcu Taşımacıları Profesyonel Yöneticiler Derneği başkanlığı da yapıyor.İmran Okumuş, geçtiğimiz aylarda yapılan seçim sonrası PÜİS başkanı oldu.