07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “İnanması Güç Bir Senaryo Bu”
“İnanması Güç Bir Senaryo Bu”

“İnanması Güç Bir Senaryo Bu”

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman Fenerbahçe eski futbolcusu Alex De Souza’nın biyografi kitabıyla bir kez daha gündeme geldi. Alex’in kitabında olduğu iddia edilen olaylar için Aykut Kocaman ne düşünüyordu? Gazeteport Kocaman’a ulaştı.. Aykut Kocaman kısa ve anlamlı bir açıklama yaptı.

-Kitapta olduğu söylenen şeyleri duyduğumda inanamadım. Bu bir senaryo olmalı diye düşündüm. Çünkü benim hatırladıklarım ile gerçekte olanların kitapta yazdığı söylenenlerle alakası yok

-Kitapta olduğu söylenenler gerçekten yazıldıysa  inanması güç bir senaryo bu.

-Tercümanlığını yapan Samet’i arayıp; kitapta bunların olup olmadığını soracağım. Alex, “evet o satırlar var” derse; o zaman gerçek olan, böyle kurgu olmayan her şeyi ayrıntılı anlatırım. Herkes de gerçeği kurguyu görür.

Alex’in kitabında Aykut Kocaman’la ilgili şu bölümler olduğu iddia edilmişti

“Aykut Kocaman’ın bazı şeylerinden nefret ediyordum. O teknik adam olabilmek için bir hayli lobi yaptı… Andre Santos da, Kocaman’ın benim bazı yönlerimi kıskandığını söylüyordu… Kulüpte en çok golü o atmıştı ve ben de çok gol atıyordum. Belki bu yüzden aramızda bir arkadaşlık olamadı. Bu gittikçe kişisel bir duruma dönüştü. Belki benim bir yabancı olarak ondan daha fazla efsane olabileceğimi düşündü.”