07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Zincirleme Alçaklık
Zincirleme Alçaklık

Zincirleme Alçaklık

Muğla’nın Seydikemer İlçesi’nde hastaneye götürülen 13 yaşındaki R.A.’nın 5.5 aylık hamile olduğunun anlaşılması üzerine tecavüze uğradığı ortaya çıktı. R.A. devlet korumasına alınırken tecavüzle suçlanan 3 şüpheli tutuklandı.

Seydikemer’in Kadıköy Mahallesi’nde oturan Kadıköy Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi R.A., geçen yıl ekim ayında kuzeni 19 yaşındaki Emre B. ve 2 arkadaşıyla Alaçat Mahallesi’ndeki ormanlık alana ’çıntar’ adıyla bilinen mantar toplamaya gitti. Emre B. arkadaşlarını farklı bir bölgeye gönderip, R.A.’yı ormanın derinliklerine götürdü. Emre B. iddiaya göre ağaçların arasında zorla yere yatırdığı R.A.’ya tecavüz etti. Emre B. sonrasında kimseye bir şey anlatmaması konusunda R.A.’yı tehdit etti. Korkan R.A. ailesine yaşadıklarını anlatamadı. Geçen nisan ayında R.A.’nın teyzesinin kocası 47 yaşındaki Ergün O. da Emre B.’den yaşananları öğrendi. Şikayetçi olmak yerine olayı kimseye anlatmayan Ergün O. da yalnız kaldığı sırada R.A.’nın evine girerek küçük kıza tecavüz etti.

TECAVÜZ HALKASI GENİŞLEDİ
R.A.’nın turizm işçisi olarak çalışan ağabeyi 24 yaşındaki E.A. izin gününde arkadaşı 23 yaşındaki Adem B. ile ailesini ziyarete geldi. R.A.’nın gündüzleri evde yalnız olduğunu anlayan Adem B. de birkaç hafta sonra eve gelerek farklı günlerde küçük kıza 2 kez tecavüz etti.

HAMİLE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
Yaşananları kimseye anlatmayan ve sessiz kalan R.A.’nın 15 gün önce mide bulantısı ve kusma şikayetleri başladı. Babası 7 Kasım’da R.A.’yı Fethiye Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan muayenesinde küçük kızın 5.5 aylık hamile olduğunu öğrenen baba şoka girdi. Baba kimseye bir şey söylemeden eve dönerken, hastanenin Seydikemer Jandarma Karakol Komutanlığı’na ihbarda bulunması üzerine soruşturma başlatıldı.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI
R.A.’yı evden alarak karakola götüren jandarma ekipleri, yaşananları anlatmasını istedi. Küçük kızın her şeyi itiraf etmesi üzerine R.A’nın kuzeni Emre B., teyzesinin kocası Ergün O. ve ağabeyinin arkadaşı Adem B. gözaltına alındı. Sorgularının ardından 3 şüpheli Fethiye Adliyesi’ne sevk edildi. Cumhuriyet savcısı tarafından nöbetçi mahkemeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklandı.

KÜÇÜK KIZ DEVLET KORUMASINA ALINDI
Adliyede ifade verdikten sonra Fethiye Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen R.A. için Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü devreye girdi. Hastane çıkışı anne ve babasından başka bir araca bindirilen R.A. devlet korumasına alınarak Muğla’ya götürüldü.

KULAKTAN KULAĞA YAYILMIŞ
Olaya ilişkin soruşturmayı sürdüren jandarma küçük kızla cinsel ilişkiye giren başka biri olup olmadığını araştırıyor. R.A.’nın kuzeniyle ilişkiye girdikten sonra yaşananların kulaktan kulağa yayıldığı, ancak durumdan ailesinin haberinin olmadığı iddia ediliyor. R.A.’nın kimden hamile kaldığı ise yapılan DNA testinin ardından netleşecek. (DHA)