07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Görgüsüzlüğün Efendisi
Görgüsüzlüğün Efendisi

Görgüsüzlüğün Efendisi

G-20 Zirvesi Suudi Arabistan Kralı Selman Abdülaziz’in şatafatı gölgesinde geçecek. Kral Selman, Mardan Palace Hotel’de 1000 kişilik Suudi heyetle birlikte kalacak. Şatafatın ve şaşanın da kralını isteyen Suud lider için otel yeniden donatıldı.

kral3

Kral dairesinin geceliği 15 bin euro

Kral Selman günlüğü 15’er bin Euro’luk iki ayrı Royal Suit’te (Kral Dairesi) konaklayacak. Yaklaşık 1000 kişilik Suudi heyeti içinse 546 saray odası hazırlandı. Günlük otel masrafları 1 milyon doların üzerinde olan Suudi heyet için toplamda 1000’e yakın, çoğunluğu Mercedes olmak üzere lüks araç kiralandı.

kral2

Otel çalışanlarına telefon yasaklandı

Suudi heyetin konakladığı Mardan Palace Hotel’de, üst düzey haricindeki tüm personele cep telefonu yasağı da getirildi. Personelin otele girişi çıkışında akıllı cep telefonu veya görüntü alabilecek tüm cihazlar güvenlik ekipleri tarafından toplanıyor. İçerde görüntü yasağı getirilen otelde, Kral Selman’a hizmet eden tüm ekip de Suudi Arabistan’dan getirildi.

kral1

Kral dairesi altın kaplama

600 metrekare büyüklüğe sahip, 115 metrekare ve 80 metrekare genişliğinde iki terası bulunan Royal Suit’te konaklayan Kral Selman’ın tüm yemekleri, Suudi Arabistan’dan getirilen özel ekibi tarafından hazırlanıyor. Royal Suit’in hemen her ayrıntısı altın kaplamalarla süslü.

Sinema salonu bile var

Kral Selman’ın kral dairesinde, duş, tuvalet ve jakuzi birbirinden ayrı, gardırop ile çift kişilik yatak yan yana. Lüks bir oturma grubu ile dekore edilmiş yatak odasından dağ manzarasına sahip terasa çıkış bulunan kral dairesinde, yatak odasının hemen yan tarafında sinema salonu var. Konforlu izleme koltukları ile döşenmiş bu odadan yine aynı terasa çıkış bulunuyor.

 

115 metrekare jakuzi

Suit girişinden sağ tarafa geçildiğinde, çalışma odası ve büyük salon ile beraber, deniz ve havuz manzaralı 115 metrekare genişliğinde olan jakuzili küçük bir havuzun ve taraçanın yer aldığı terasa ulaşılıyor. Büyük salonda 12 kişilik yemek masası, piyano, birbirinden farklı modellere sahip lüks oturma grupları yer alıyor. Tercih edildiğinde özel kutlamaların yapılabileceği düzende dekore edilen salonun yan tarafında lüks bir çalışma odası bulunuyor. Salondan bu odaya geçiş yapılan koridorda ise misafir tuvaleti yer alıyor. Hem salondan hem de çalışma odasından deniz ve havuz manzarasına sahip terasa çıkış yapılabiliyor.