07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Çalıntı Para İle Selfie
Çalıntı Para İle Selfie

Çalıntı Para İle Selfie

İstanbul’da 18 kişilik hırsızlık çetesi yapılan operasyonla yakalandı. Hırsızların 45 ayrı soygun yaptığı belirlenirken çete üyesi Seçkin G.’nin bir evden çaldığı 30 bin lirayı yatağın üzerine yayarak çektiği selfi fotoğrafları da deliller arasına girdi.

Nasıl çalıyorlar

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul’da hırsızlık yapan bir şebekeyi yakalamak için yaklaşık 4 ay boyunca teknik ve fiziki takip yapıldı. Yapılan takip sonucu şebeke üyelerinin özellikle akşam saatlerinde, içinde oturanların misafirliğe gittikleri evleri kendilerine hedef seçtikleri belirlendi. Şebeke üyelerinin ışıklarının yanmadığını tespit ettikleri evlerin zillerini çalarak, içerde kimsenin olmadığını belirledikten sonra kapıları zorlayarak içeri girdikleri para ve ziynet eşyalarını çaldıkları öğrenildi.

Şifreli Konuşma

Polisin operasyon öncesi yaptığı telefon dinlemelerinde şebekenin şifreli konuştuğu tespit edildi. Şüphelilerin hırsızlığa gidecekleri zaman birbirlerini arayarak “Misafirliğe gidiyoruz. Hazırlanın” dedikleri, evden çıkan parayı bildirmek için ise “Dayım’dan xxx miktarda para çıktı” dedikleri öğrenildi.

hırsız2