07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Berlusconi de Vurdu: Sultan’ın Oğlu
Berlusconi de Vurdu: Sultan’ın Oğlu

Berlusconi de Vurdu: Sultan’ın Oğlu

Eski başbakanlardan Silvio Berlusconi’nin ailesine ait olan Il Giornale gazetesi Rusya’nın, Bilal Erdoğan’ın IŞİD terör örgütünden petrol aldığı iddialarını sayfalarına taşırken, “Junior Erdoğan fırtınada, ama Bolonya’da sükunet içinde yaşıyor” başlıklı bir haber yayımladı.

bilal

Gazete, telefonla ulaştıkları Bilal Erdoğan’ın, kendilerini şaşkınlıkla karşıladığını ve, şu yanıtı aldıklarını yazdı : “Bunların hepsi yalan. Ortada bir delil yok. Söyleyecek bir şeyim yok. Hoşçakalın.”

“Sultan’ın Oğlunu Neden Biz Koruyoruz”

İl Giornale ayrıca, Bilal Erdoğan’ın sadece Türk korumalarının olmadığını belirterek, İtalyan polisi tarafından da korunuyor olmasını, “Sultan’ın oğlu IŞİD’le iş yapmakla suçlanıyor, doktora için İtalya’da ve bizim polisimiz tarafından korunuyor” ifadeleriyle eleştirdi.

Gazete, Bilal Erdoğan’ın, Bolonya’nın merkezinde ikamet ettiğini, iki çocuğunun düzenli olarak okula gittiğini ve 24 saat korunduğunu da kaydetti.

İl Giornale, Rusya-Türkiye krizi patlak verdiğinden bu yana, Berlusconi’nin yakın dostu olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin lehine haberler yapıyor.

erdoput

Gazetenin de içinde olduğu Mediaset Grubu’na bağlı Rete 4 kanalı, Putin’in hayatını anlatan bir belgesel yayınlayacağı duyurdu. Belgeselin tanıtımı “Dünyanın en güçlü adamı. Rete 4, olağanüstü bir portreyi sizlere sunuyor” sözleriyle yapıldı..

berlus

Silvio Berlusconi, Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan’ın 2003’te İstanbul’da kıyılan nikâhında şahitlik yapmıştı.

“İtalya’da Bilal Erdoğan İçin Suç Duyurusu” haberini okumak için buraya tıklayın