07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Baba Konuştu
Baba Konuştu

Baba Konuştu

soL Haber Portalı’ndan Ercan Bekçi’ye konuşan Metin Doğan’ın açıklamaları şöyle:

-Evin içerisinde herhangi bir arbede veya silahına sarılma ya da ‘şu yapıldı, bu yapıldı’, öyle bir durum olmadı. Dilek vurulduktan sonra biz arbede yaşadık.

-Saat sabah 04:00 sıralarında operasyona gelmişlerdi. Operasyona geldiklerinde zaten abisi dışarıda oturuyordu. Abisine kapıda ‘biz operasyon yapacağız, burası Gelincik Sokak, 37 numara mı’ diye sormuşlar, o da ‘evet’ demiş. Bizi kaldırdılar. Geldi annesini uyandırdı, ‘Anne sen otur, aramaya geldiler. Arama yapacakalar, korkma’ dedi. ‘Arama yapacaksanız galoşunu giy, aramanı yap. Arama yapacaksan insanca yap. İnsanlara tepkiyle, hakaret eder gibi arama biraz zor olur, galoş giyin’ dedik, tamam dediler, biri gitti geldi ‘galoş yok’ dedi. Biz de ‘galoş yoksa ayakkabılarınızı çıkarın, aramanızı yapın’ dedik.

-Yani kendisinin orada vermiş olduğu ifadelerle şu anki görüntüler, hiçbiri birbirine uyumlu değilki. Artı içeride, bizden yana herhangi bir sürtüşme ya da arbede gibi bir şey yok ki! İçeri girer girmez dediler ki ‘Hatice Kılıç’ı tanıyor musunuz?’. Hakikaten de görüp görmüş değilim, canlı bombaymış. Ondan sonra Dilek’in abisi dedi ki ‘Ankara’da neredeydiniz, Ankara’da yüzlerce insan öldü. 105 kişi öldü hiçbir tanesinin burnu kanamadı. O zaman niye müdahele etmediniz buna. Benim evimde mi arıyorsunuz canlı bombayı’ dedi. Daha sonra arama için ayakkabıları çıkardılar ve 1 kişinin gözetimi denetimi altında arama yaptılar.

-Daha sonra adam (Dilek’i vuran polis) bir dışarı çıktı tekrar geldi, kimlik istedi. Kimlikleri verdik tabi. Birkaç sefer Dilek’in kimliğine baktı ‘bu sen misin’ dedi; Dilek ‘Evet benim. İşte annem, işte babam’ dedi. Bir daha dışarı çıktı geldi, arama yapılırken. Adamın gelişi, silahın patlaması, arbede hepsi bir oldu. Adam bile bile vurdu yani Dilek’i. Herhangi bir şey olmadı ki, kendisine müdahale etme gibi bir durum yok ki!

-Zaten adam vurmaya gelmişti. Çünkü kendileri dediler ‘Kapı açık olmasa kapıyı kırıp içeriye girecektik’ diye. Bunlar özel tim. Terörle mücadele gelmiyormuş, o bilgiyi de sonra edindik. Bunlar ‘özel tim’i çağırıp ‘özel tim’i gönderiyorlarmış.