07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Türkiye’yi AKP Zihniyetinden Kurtarmamız Gerekiyor!”

“Türkiye’yi AKP Zihniyetinden Kurtarmamız Gerekiyor!”

AKP’nin Ordu ilçe kongrelerinde, ikinci liste krizi yaşanması, gerginliğe neden oldu. Son olarak Korgan ilçe kongresinde çıkan gerginliğe, polis müdahale etti. Liste krizinde söylenen laflar kavganın da önüne geçti. İlçe Başkanı Adem Çimiç;” Türkiye’yi AKP zihniyetinden kurtarmamız gerekiyor!” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’yi AKP Zihniyetinden Kurtarmamız Gerekiyor!”

AKP’nin Ordu İl kongresi 24 Mart tarihinde AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. İl kongresi öncesinde yapılan ilçe kongrelerinde büyük çekişme yaşandı… Tartışmalı geçen AKP Perşembe ilçe kongresinden sonra, dünkü Korgan ilçe kongresinde de gerginlik yaşandı. Korgan’da mevcut ilçe başkanı Eyüp Karabayrak’ın listesine rakip olarak Adem Çimiç’in listesi çıktı. Kongrede divan, Eyüp Karabayrak’ın başvurusunu, ‘delege tam sayısının en az yüzde 5’inin imzalı’ yapmadığını gerekçe gösterip oy birliği ile reddetti.

Bunun üzerine Adem Çimiç ve bazı delegeler divana tepki göstererek itirazda bulundu. Çimiç ” Ya adaleti sağlarsınız ya benim kellemi alırsınız” diye tepki gösterdi… Yaşanan arbede araya polisin girmesi ve Adem Çimiç ile beraberindekilerin solandan çıkarılmasıyla sona erdi.

Adem Çimiç’in sözleri kavganın da önüne geçti;

“Bizim Türkiye’yi ne idüğü belirsiz AKP zihniyetinden kurtarmamız gerekiyor”

“Delegelerime şunları söylemek istiyorum. Bir AKP zihniyeti ile bir AK Parti zihniyeti karşı karşıya gelmiştir.

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkadaşı olduğunu söyleyen arkadaşlarımız 15 Temmuz’da kaçmışlardır. 16 Temmuz sabahına kadar inlerinden çıkmadılar ve utanmadan Cumhurbaşkanımızın adını kullanarak kirletmişlerdir. Bizim Türkiye’yi ne idüğü belirsiz AKP zihniyetinden kurtarmamız gerekiyor.”

Tek listeyle yapılan seçimde ilçe başkanı Eyüp Karabayrak yeniden başkan seçildi.AKP Perşembe ilçe kongresinde de liste krizi yaşanmıştı. Mevcut Başkan Ülkü Kumral’a karşı aday olan Umut Evci’nin listesi divan tarafından reddedilmiş, bunun üzerine kongrede tartışma çıkmıştı.