07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Saray Türkücüsü Konuştu

Saray Türkücüsü Konuştu

Habertürk’te Açık ve Net programında Kübra Par’ın konuğu olan Yavuz Bingöl, Hâlâ solcu musunuz?” sorusuna “Kendimi solcu diye kategorize etmek istemiyorum” diye yanıt verdi.

Saray Türkücüsü Konuştu

Habertürk’ten Kübra Par’ın, “Yavuz Bingöl hala solcu mu”sorusu üzerine, “Ben sol değerlere inanan birisiyim” diyen Bingöl şunları söyledi:

“KENDİMİ SOLCUYUM DİYEREK KATEGORİZE ETMEK İSTEMİYORUM”

“Aslında bence insan önemli. İnsanın iç dünyası; vicdandan, sevgiden, barıştan, kardeşlikten yana olmak… Bu söylediğim kelimeler sadece solculara ait kelimeler mi? Hayır, öyle değil. Kendimi ‘solcuyum’ diyerek kategorize etmek istemiyorum”

“Günümüzde sol adına politika yapan partiler solcu değil” diyen Bingöl, “Biz Che Guevara, Deniz Gezmiş’ler tarafından anlatılan, o romantik duygulara kapılmış gençlerdik. Ama işin aslı, günümüzdeartık öyle değil” ifadelerini kullandı.

Bingöl, “Devlet çok büyük haksızlıklar yapmış aslında topluma. Çok büyük zenginliğini kaybetmiş. Cumhuriyet dönemiyle beraber… 70-80 yıl Ermenileri, Rumları, Yahudileri, Kürtleri, İslamcıları, hepsine bir baskı kurmuş ve bu zenginliğini yok etmiş” diye belirtti.

Bingöl, önceden devletin topluma haksızlık ettiğini belirtirken, şimdi ise toplumun devlete haksızlık ettiğini ifade etti.

“HAYATIMDA 3 KEZ OY KULLANDIM”

Yavuz Bingöl hayatında 3 kez oy kullandığını açıklayarak, “Sizin programınıza özel olarak bir şey söyleyeyim. Ben bugüne kadar Murat Karayalçın dışında CHP’ye oy atmadım. Ben biraz sandığa gitmeyenlerdenim. Hayatım boyunca 3 kez oy kullandım. Bir kez SHP’ye, bir kez Sırrı Süreyya Önder’e, bir kez AK Parti’ye oy verdim” dedi.