07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Kampüsün Mülki ve İdari Amiri… Uç Beyimize Sıkıntı Çıkarmayın!”
“Kampüsün Mülki ve İdari Amiri… Uç Beyimize Sıkıntı Çıkarmayın!”

“Kampüsün Mülki ve İdari Amiri… Uç Beyimize Sıkıntı Çıkarmayın!”

Daha önce Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte birbirlerine uzun namlulu silahlar hediye eden Ülkücüler şimdi de Selçuk Üniversitesi’ne uç beyi atadılar. Devir teslimin yapıldığı yemin töreni ilginç anlara sahne oldu.. Ülkücü ‘reislerin’ görev teslim töreninde konuşan, üst bir yönetici, atadıkları ülkücünün Selçuk Üniversitesi’nin başkanı, kampüsün mülki idari amiri ve uç beyi olduğunu söyledi.

“Kampüsün Mülki ve İdari Amiri… Uç Beyimize Sıkıntı Çıkarmayın!”

Ülkücüler’in en çok alan bulduğu Konya’nın Selçuk Üniversitesi’nde ilginç bir devir teslim töreni yapıldı. Ülkücü ‘reislerin’ görev teslim töreninde konuşan, üst bir yönetici, atadıkları ülkücünün Selçuk Üniversitesi’nin başkanı, kampüsün mülki idari amiri ve uç beyi olduğunu söyledi.

” Herkes kendine çeki düzen versin”

Ülkücü yönetici şunları söyledi: “Şimdiki arkadaşımız Selçuk Üniversitesi’nin Kampüs başkanıdır, Kampüsün mülki idari amiridir, kampüsün uç beyidir. Ona hiçbir şekilde sıkıntı çıkarmayın. Ona sıkıntı çıkaran önce şahsımın cesereti sonra teşkilatı karşısına alacaktır. Herkes kendine çekidüzen versin. Nizamı ona göre sağlasın. Selçuk Üniversitesi Türk İslam Kalesidir. Türkiye’nin bel kemiğidir, bu asla unutulmamalıdır.”

Son süreçte birçok üniversitede de benzer törenler yapılmıştı.Ülkü Ocakları’nın Konya Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinlikte verilen hediyeler arasında uzun namlulu silahlar yer almıştı.