07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “İYİ Parti’ye Geçen 15 CHP’li Vekil Geri Dönüyor”
“İYİ Parti’ye Geçen 15 CHP’li Vekil Geri Dönüyor”

“İYİ Parti’ye Geçen 15 CHP’li Vekil Geri Dönüyor”

“İYİ Parti seçime girebilecek mi?” sorusunun yanıtı CHP’den 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesiyle yanıt bulmuştu. CHP’nin bu hamlesinden sonra YSK, İYİ Parti’nin seçime girebileceğini açıkladı. Ancak Akşener “100 bin imza ile aday olacağım” deyince Ankara’da yeni bir gelişme yaşandı.

“İYİ Parti’ye Geçen 15 CHP’li Vekil Geri Dönüyor”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 100 bin imza ile 24 Haziran’da cumhurbaşkanı adayı olacağının söylemesi üzerine yeni bir gelişme yaşandı. Buna göre CHP’den İYİ Parti’ye Meclis’te grup kurması için verilen 15 vekil yuvasına geri dönecek. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, İYİ Parti’ye geçen 15 vekilin tekrar CHP’ye döneceğini yazdı. Sarıkaya’nın yazısından ilgili bölüm şöyle:

Muhalefet arasında yaşanan çatı aday arayışı sonuç vermeyip İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in de “20 milletvekiliyle değil, 100 bin imzayla aday olacağım” açıklaması, yeni bir gelişmenin kapısını araladı.

Seçime katılmasının önünü açmak ve Akşener’in adaylığını kolaylaştırmak amacıyla İYİ Parti’ye destek için giden CHP’nin 15 milletvekili, yuvaya dönecek.

CHP’nin etkin ismi, “Milletvekili aday listelerinin tesliminden hemen önce 15 arkadaşımız İYİ Parti’den ayrılır ve CHP listelerinden aday olurlar” dedi.

Tezcan da “Arkadaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz” demekle yetindi.

Ankara’da siyaset baş döndüren hızıyla devam ediyor; “Bitti” denilen her şey yeni bir formülle canlanıyor…

Yazının tamamı için buraya tıklayınız