07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İYİ Parti Standına Silahlı Saldırı: 5 yaralı
İYİ Parti Standına Silahlı Saldırı: 5 yaralı

İYİ Parti Standına Silahlı Saldırı: 5 yaralı

İYİ Parti’nin İstanbul Bağcılar’da erken seçim için çalışmalar yapan üyelerine silahlı ve bıçaklı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda 1’i ağır 5 kişinin yaralandığı belirtiliyor.

 

İYİ Parti Standına Silahlı Saldırı: 5 yaralı

Yeniçağ’ın haberine göre, İYİ Parti’nin Bağcılar ilçe teşkilatı, Bağcılar Meydanı’nda seçim çalışmaları yürüttüğü esnada silahlı ve bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırının İYİ Parti Bağcılar İlçe Başkanı Gökhan Yiğit’in standa gelmesiyle başladığı bildirilirken, saldırıda silah ve bıçakların kullanıldığı öğrenildi. İYİ Partili dört kişi bıçakla, bir kişi ise silahla yaralandı. Saldırının, İYİ Parti standının hemen karşısında yer alan MHP standının yanında toplanan yaklaşık 100 kişilik grup tarafından gerçekleştirildiği iddia edildi.

İYİ Parti yöneticileri yaptıkları açıklamalarda saldırıyı kınadı. Saldırıyla en sert tepki İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’ndan geldi. Dervişoğlu, “Saldıranlar elbetteki hesabını verecektir ama asıl sorumlu saldırtanlardır. Vatan hainlerine gösterdiği hoşgörünün binde birini ülkücüye göstermekten kaçınan ve devletmillet düşmanlarına dümen tutmak için sokaklardan çektiği çocukları bizlere saldırtmak için sokaklara süren her kimse hain ve alçaktır. Akan her damla kanın sorumlusu Devlet Bahçeli’dir” açıklamasını yaptı.

İlk saldırı SP’ye

Ankara’da geçtiğimiz Cuma günü Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza toplamak amacıyla stant açan partililer de saldırıya uğramıştı. Partililere hakaret ederek standı dağıtan saldırganlar ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.