07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Elde Bir Şey kalmayınca Sıra O Fabrikalara Geldi
Elde Bir Şey kalmayınca Sıra O Fabrikalara Geldi

Elde Bir Şey kalmayınca Sıra O Fabrikalara Geldi

Fabrikaların satılacak olmasına Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete manşetinden tepki gösterdi. Gazete bugün “Erbakan’ın son fabrikaları da satılıyor!” manşetiyle çıktı.

Elde Bir Şey kalmayınca Sıra O Fabrikalara Geldi

Türkiye’deki fabrikalar tek tek özelleştirilirken, sıra 14 şeker fabrikasına geldi. Fabrikaların satışına yönelik çalışmalar hızla yürütülüyor. Bu satışlarla birlikte Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan’ın temelini attığını son fabrikalar da satılmış olacak.

Fabrikaların satılacak olmasına Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete manşetinden tepki gösterdi. Gazete bugün “Erbakan’ın son fabrikaları da satılıyor!” manşetiyle çıktı.

“İŞÇİDEN TUTUN DA…”

Milli Gazete “Türkiye’nin milli ve stratejik 14 şeker fabrikasının satışına yönelik çalışmalar hızlı bir şekilde yürütülürken, bu satışla birlikte Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’dan kalan son fabrikalar da satılmış olacak” dediği haberini şöyle sürdürdü:

“Satılacak 14 fabrikanın içinde yer alan Ilgın, Afyonkarahisar ve Elbistan şeker fabrikalarının temeli Erbakan tarafından atılmıştı. Bu üç fabrikanın içinde özellikle Ilgın Şeker Fabrikası’na değer biçilemiyor. Ilgın’da ‘Erbakan’ın Fabrikası’ olarak bilinen şeker fabrikasının bacasından çıkan duman, Ilgın’ı bugüne kadar hayata bağladı. İşçiden tutun da tarladaki pancar üreticisine kadar fabrikayla hayat damarı bulunan herkes Erbakan’a dua ediyor.”

BAŞBAKAN YARDIMCISI SATIŞI SAVUNDU…

Gazetenin haberinde Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın satışa ilişkin görüşlerine de yer verildi. Haber şöyle devam etti:

“Milli Gazete’nin ‘Şekerde büyük satış!’ manşet haberi kamuoyunda büyük yankı buldu. Şeker fabrikalarının satışı Meclis gündemine de taşınırken, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, çelişkili ifadelerle şeker fabrikalarının özelleştirilmesini savundu. Özelleştirmeler yoluyla Türkiye’de çok hayırlı işler yapıldığını ileri süren Akdağ, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi durumunda çiftçinin ve şeker işçisinin mağdur edilmeyeceğini ileri sürdü.

Hükümet, milli ve stratejik şeker fabrikalarının özelleştirilmesine yönelik çalışmalarını el altından yürütürken, Milli Görüş lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’dan kalan son fabrikaların da satılacak olması büyük tepki çekiyor. Ülkenin üreterek kalkınması için ağır sanayi hamlesi kapsamında Milli Görüş lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından kurulan fabrikalar, AKP hükümeti döneminde teker teker satıldı. Bu fabrikaların içinde bacası tüten tek fabrika şeker fabrikaları kalmıştı. Hükümetin yapacağı satış ilanı ile Erbakan’dan kalan son fabrikalar da satılmış olacak.”