07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Demirtaş’tan Çok Sert Medya Eleştirisi
Demirtaş’tan Çok Sert Medya Eleştirisi

Demirtaş’tan Çok Sert Medya Eleştirisi

HDP’nin 1.5 yıldan uzun süredir tutuklu bulunan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, CNN Türk’ün kendisine dair haberlere yer vermemesini eleştirdi. TRT hakkında da sert açıklamalarda bulunan Demirtaş, “TRT’yi iktidarın borazanı haline getirip kul hakkı yiyen yöneticilere hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

Demirtaş’tan Çok Sert Medya Eleştirisi

HDP’nin 1.5 yıldan uzun süredir tutuklu bulunan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş , CNN Türk’ün kendisine dair haberlere yer vermemesini eleştirdi.

Demirtaş’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Medyaya yönelik ağır bir baskı olduğu zaten görülüyor. Buna sizlerin gönüllü ambargosu da eklenince seçim kampanyası iyiden iyiye adaletsiz hale geliyor. HDP ve Demirtaş haberlerine de yer vermeyi düşünüyor musunuz” diye sordu.

Demirtaş ayrıca TRT ile ilgili, “Seçmenlerimizin vergilerini tek bir partinin propagandası için kullanmanız hem günah hem de suçtur. TRT ‘yi iktidarın borazanı haline getirip kul hakkı yiyen yöneticilere hakkımızı helal etmiyoruz. Yaptığınızın suç kısmıyla da, adil yargının bir gün ilgileneceğine inanıyorum” açıklamasında bulundu.