07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Damat Berat Albayrak Kadınlarla Tokalaşıyormuş
Damat Berat Albayrak Kadınlarla Tokalaşıyormuş

Damat Berat Albayrak Kadınlarla Tokalaşıyormuş

AKP Kongresinde Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun tokalaşmak için uzattığı elini havada bırakan Berat Albayrak, Kadınlar Günü’nde bakanlığın kadın çalışanları ile tek tek tokalaşarak karanfil verdi.

Sare Davutoğlu’yla Haram Bakanlık Çalışanı Kadınla Helal

Gazete Habertürk’ün haberine göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, bakanlıkta düzenlenen etkinlikte, “Kadın eli değmeyen iş incelikten, zarafetten ve merhametten nasibini almamış demektir. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Bu günün cinsiyet adaletsizliğine son verecek bir başlangıç olmasını temenni ederim” diye konuştu.

SARE DAVUTOĞLU’NUN ELİNİ HAVAA BIRAKMIŞTI

Bakanlığın kadın personeli ile tek tek tokalaşarak kutlayan Bakan Berat Albayrak, Binali Yıldırım’ın Genel Başakn seçildiği AKP’nin 2. olağanüstü kongresinde dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun elini havada bırakmıştı. Sare Davutoğlu, tokalaşmak için elini uzatmış ancak Albayrak elini kalbine doğru götürerek tokalaşmayı reddetmişti. Bakan Albayrak bu konuda açıklama yapmazken, AKP’li kimi köşe yazarları ise Albayrak’ın dini inancı gereği bunu yaptığını ve saygı duyulması gerektiğini yazmışlardı.

İşte Albayrak’ın Sare Davutoğlu’nun elini havada bıraktığı o anlar: