27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » “Arif Sağ’dan Daha İyi Bir İnsanım”
“Arif Sağ’dan Daha İyi Bir İnsanım”

“Arif Sağ’dan Daha İyi Bir İnsanım”

Halk müziği sanatçısı Arif Sağ’ın açıklamalarına yanıt veren Yavuz Bingöl, “Ben onun gibi bağlama çalamam ama ondan daha iyi bir insanım” dedi.

“Arif Sağ’dan Daha İyi Bir İnsanım”

Halk müziği sanatçısı Arif Sağ, her fırsatta Erdoğan destekçiliği yapan Yavuz Bingöl’e önceki gün yaptığı açıklamada tepki göstermiş, “Ben öyle birini tanımam etmem. Nasıl virtüöz oluyor. Yavuz’u Yavuz yapan ne sanatı, ne de şusu busu. Solcuyum diye ortaya çıktı. Sol kesim de ‘Bu çocuk solcuymuş’ diyerek peşine takıldı. Sonra karşınıza böyle çıktı” diye cevap vermişti.

“Başkalarının takdirine de ihtiyacımız yoktur”

Havuz medyası Sabah’a konuşan Yavuz Bingöl “Ben hiçbir zaman virtüözlük, büyük sanatçılık iddialarında bulunmadım… Ne ustalara saygısızlık ederiz, ne de halkı küçümseriz; sanatımızı icra ederiz. Takdir halka aittir. Bu milletin gönlünde bir yer edinebilirsek bu bizim için en büyük mutluluktur, en büyük payedir. Başkalarının takdirine de ihtiyacımız yoktur” diyen Bingöl, “Bizim inandığımız Anadolu irfanına ve adabına sığmaz, yakışmaz. Son söz olarak, ben onun gibi bağlama çalamam ama ondan daha iyi bir insanım. Hem bana, hem de Orhan Abi’ye söyledikleriyle yılların birikimini tüketmiştir, çok üzücü” ifadelerini kullandı.