07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » YSK Başkanı Mühürsüz Oyları Şantajla mı Kabul Etti?

YSK Başkanı Mühürsüz Oyları Şantajla mı Kabul Etti?

YSK Başkanı Sadi Güven’e yönelik Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar’dan çok ciddi bir iddia geldi. Önkibar, “Anlatılanlara göre Sadi Güven ve bazı YSK üyeleri FETÖ’cülük iddiasıyla meslekten atılma ve tutuklanma tehdidi ile rehin alınıp mühürsüz zarflarla kullanılan oyların kabul edilmesine zorlanmış” ifadelerini kullandı.

YSK Başkanı

Önkibar’ın Aydınlık gazetesindeki yazısının ilgili bölümü şöyle:

“YSK Başkanı FETÖ’cülük iddiasıyla tehdit edildi”

“AKP’nin silahşörü Cem Küçük’ün bile FETÖ’cü dediği Yüksek Seçim Kurulu Başkanı.

Anlatılanlara göre Sadi Güven ve bazı YSK üyeleri FETÖ’cülük iddiasıyla; meslekten atılma ve tutuklanma tehdidi ile rehin alınıp mühürsüz zarflarla kullanılan oyların kabul edilmesine zorlanmış.

Aslında kurulan bu oyun referandumda hayır çıkması ihtimaline matufmuş!

Şayet hayır çıksaymış, geçmişteki Güroymak örneğinde olduğu gibi; bu mühürsüz seçmen kağıtları sebebiyle referandum iptal edilecekmiş. Ki bu iddiayı seslendirenlerin içinde milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu ile İlhan Cihaner’de var.

Sadi Güven ve diğer YSK üyelerini hedef yapan bir diğer husus; mühürsüz seçmen kağıtlarının yine bu referandumda yurt dışı oylar için geçerli sayılmaması ki bu çifte standardın izahı yok.

Kuşkusuz aktardığım Başkent’deki kulis fısıltısıdır ve Sadi Güven’in FETÖ’cülüğü ile tehdit edildiği iddiası soyuttur yani kanıtlanana kadar geçerli değildir; lakin siyasi kulis kabilinde bilinsin istedik.”