27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » Yerlerde Sürüklendi, Kolu Kırıldı, Gözaltına Alındı
Yerlerde Sürüklendi, Kolu Kırıldı, Gözaltına Alındı

Yerlerde Sürüklendi, Kolu Kırıldı, Gözaltına Alındı

156 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için yapılan eyleme polis müdahale etti. Aralarında Gülsüm Elvan’ın da bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Gülsüm Elvan’ın sol kolunun kırıldığı belirtildi. Gülsüm Elvan, ifadesinin alınmasının ardından savcılık talimatıyla emniyet müdürlüğünden serbest bırakıldı. Gözaltına alınan diğer vatandaşlar da Vatan Emniyet’teki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Kolu Kırıldı, Gözaltına Alındı

Kadıköy’de açlık grevlerinin 156. gününde akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek vermek için eylem yapan gruba polis müdahale etti. Gruptan 6’sı kadın olmak üzere 16 kişi gözaltına alındı.

Kanun Hükmünde Kararname ile işlerinden atıldıktan sonra açlık grevine başlayan ve ardından tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek vermek için grevlerinin 156. gününde Süreyya Operası önünde eylem düzenlendi. Saat 19.30’da başlayan eylemde “Açlık grevinin 156. gününde işimizi geri istiyoruz’ pankartı açmak isteyen gruba polis müdahale etti. Müdahale sonucunda 6’sı kadın 16 kişi gözaltına alındı.

Polisin Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ve ablasını darp ederek gözaltına aldı. Polis gözaltındakilere ters kelepçe takarak polis aracında bekletti.

Gülsüm Elvan’ın kolu kırıldı

Haseki Hastanesi’nde tutulan Gülsüm Elvan’ın sol kolunun kırıldığı belirtildi. Gözaltına alınan 16 kişi İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, ifadesinin alınmasının ardından savcılık talimatıyla emniyet müdürlüğünden serbest bırakıldı. Gülsüm Elvan’ın sol kolunun tomografisinin çekildiği belirtildi. Kırığın tedavisi için ameliyatın gerekli olup olmadığı pazartesi günü netleşecek. Gözaltına alınan diğer yurttaşların ise Vatan Emniyet’teki işlemleri sonrası serbest bırakıldı.